Wielkanoc, która jest jednym z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim, w tym roku będzie wyglądała zupełnie inaczej. Czy w świetle nowych obostrzeń tego dnia będziemy mogli zasiąść przy wspólnym stole z rodziną?

1 kwietnia w życie weszły kolejne restrykcje mające na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niestety, w wielu przypadkach wprowadzone obostrzenia pozostają wciąż niejasne. Jak w tym roku będzie wyglądała Wielkanoc i czy możemy spędzić ją w gronie bliskich? Z kim możemy zasiąść przy świątecznym stole? Znamy odpowiedzi na te nurtujące pytania. 

Wielkanoc 2020

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, jednak tym razem, to radosne święto będzie inne niż kiedykolwiek – bez obmycia nóg w Wielki Czwartek, nabożeństw drogi krzyżowej w Wielki Piątek, tradycyjnej procesji w Niedzielę Palmową czy święcenia potraw w Wielką Sobotę. Szczegółowe informacje opublikowane w Dzienniku Ustaw, dotyczą również liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć we mszy. 

Do 11 kwietnia w trakcie sprawowania kultu religijnego, kościołach będzie mogło przebywać 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny, czyli księży czy ministrantów. Natomiast z dniem 12 kwietnia przepisy te ulegają zmianie. Ile osób będzie mogło uczestniczyć we mszy wielkanocnej? We mszy wielkanocnej będzie mogło uczestniczyć 50 osób, wliczając w to wiernych i osoby sprawujące kult religijny lub osoby. Wszystko to może jednak ulec zmianie, gdyż jak poinformował portal Onet rzecznik rządu, decyzje co do Świąt Wielkiej Nocy będą podejmowane w przyszłym tygodniu. 

Jak jednak ma się to wszystko do świętowania w domach? Czy na Wielkanoc można wybrać się do rodziny?

  1. Czy maseczki szyte w domu chronią przed wirusem? Ekspert rozwiewa wątpliwości
  2. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  3. Zrozpaczony syn nagrał poruszające wideo. Jego rodzice zmarli na koronawirusa w odstępie kilku minut

Czy można spędzić Wielkanoc z rodziną?

Można spędzić Wielkanoc z rodziną. Zgodnie z panującymi przepisami i obostrzeniami, możemy pojechać na śniadanie wielkanocne do naszych bliskich i zasiąść przy stole z małżonkiem, rodzicami, dziadkami, wnukami, prawnukami, rodzeństwem i osobą pozostającą we wspólnym pożyciu, czyli osobą, z którą na co dzień mieszkamy. 

Wielkanoc możemy spędzić również z najbliższą rodziną małżonka lub partnera, czyli teściami czy szwagrami. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wielkanoc
@EmArt, Pixabay

W Wielkanoc możemy odwiedzić bliskich i spędzić święta z rodziną, czyli małżonkiem, rodzicami, dziadkami, wnukami, prawnukami, rodzeństwem i osobą pozostającą we wspólnym pożyciu

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  2. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
  3. Monitoring z windy ku przestrodze właścicieli psów. Chwila nieuwagi i mogłoby skończyć się tragicznie
  4. „Nasz Nowy Dom” odmienił jej życie. Niestety, zmarła kilka tygodni po remoncie
  5. Ważne wiadomości dla Polaków planujących wizytę u dentysty. Ministerstwo wydało specjalne zalecenia
  6. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

źródło: wroclaw.wyborcza.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.