Wielkanoc w tym roku będziemy obchodzić zupełnie inaczej. Podczas konferencji prasowej, minister zdrowia Łukasz Szumowski i szef KPRM Michał Dworczyk apelowali, by Polacy nie jechali do rodziny. Głos w sprawie zawarł również rzecznik rządu. Możemy doprowadzić do tragedii rodzinnej – mówi Piotr Mueller na antenie Polskiego Radia. 
 
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami i choć z początku wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby święta spędzić w gronie krewnych, rząd apeluje, by nie wyjeżdżać w tym okresie do rodziny. W tym roku musimy przygotować się na to, że jeżeli nasi rodzice, dziadkowie, wnuki, prawnuki, rodzeństwo, dzieci, czy najbliższa rodzina partnera nie mieszka z nami pod jednym dachem, chcąc uniknąć tragedii, musimy zrezygnować ze wspólnego spotkania przy świątecznym stole. 
 
 
 
Wielkanoc 2020
 
Tegoroczna Wielkanoc przybierze zupełnie inną formę. Z powodu panującej epidemii koronawirusa, nie będzie zwyczajowego poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę, a duchowni namawiają, by wierni wzięli udział w nabożeństwach i mszach świętych za pośrednictwem telewizji i internetu. Choć święta to szczególny czas, kojarzony ze spędzaniem wspólnych chwil w gronie rodzinnym, w tym roku w trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich, powinniśmy zostać we własnych domach. Apel w tej sprawie wygłosił minister zdrowia Łukasz szumowski i szef Kancelarii Premiera Radny Ministrów Michał Dworczyk. Głos zabrał również rzecznik rządu Piotr Mueller.
 
 
 
Choć nowe ograniczenia i zaostrzenia, które weszły w życie z dniem 1 kwietnia, zezwalają na kontakty rodzinne, zalecenia rządu uległy zmianie. Do tej pory utrzymywano, że zgodnie z panującymi przepisami, możemy pojechać na śniadanie wielkanocne do naszych bliskich. Jednak ostatni apel Łukasza Szumowskiego, Michała Dworczyka i Piotra Muellera nie pozostawia żadnych złudzeń
Rząd apleuje – możemy doprowadzić do tragedii rodzinnej
 
Pierwszy apel dotyczący pozostania w domach i nieodwiedzania bliskich podczas Wielkanocy, pojawił się podczas sobotniej konferencji prasowej. 

– Rekomendacja jest jednoznaczna, by pozostać w domach – powiedział 4 kwietnia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera Radny Ministrów.

Słowa polityka poparł również minister zdrowia, który stanowczo odradza kontakty z rodziną w Wielkanoc.

Święta są przeżyciem duchowym dla nas wszystkich, ale ten kontakt fizyczny przy rodzinnym stole jest ogromnym zagrożeniem – podkreślił Łukasz Szumowski, dodając – nic nie wskazuje na to, że epidemia ma wygasnąć w najbliższych tygodniach – skomentował obecną sytuację minister. 

Jak podaje portal gazeta.pl, w sprawie zaapelował również rząd. Rzecznik rządu Piotr Mueller w Programie Trzecim Polskiego Radia, podkreślał, by nie narażać rodzin na zakażenie.
 
– My apelujemy o to, by w okresie Wielkanocy pozostać w tych miejscach, w których jesteśmy. Żebyśmy nie jechali do naszych rodzin, jeśli to nie jest naprawdę niezbędne, ponieważ możemy doprowadzić do sytuacji zarażenia naszych najbliższych, do tragedii rodzinnej – powiedział dziś Piotra Muellera w Programie Trzecim Polskiego Radia
 
ZOBACZ TEŻ:
  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  3. Dramatyczne nagranie z polskiego szpitala, pacjent obnażył całą prawdę. ”Nie macie pojęcia co się tutaj dzieje”
  4. Czy przed sklepami są kolejki? Dowiesz się bez wychodzenia z domu, tłumaczymy jak
  5. Epidemiolog twierdzi, że epidemia w Polsce zaczęła się kilka miesięcy temu. Wskazał prawdopodobną datę
  6. Znany lekarz nie wytrzymał informacji o zakażeniu. Tragiczny finał historii

źródło: gazeta.pl

Poprzedni artykułUwaga na aplikację używaną teraz przez wielu z nas. Może być prawdziwym zagrożeniem
Następny artykułMagda Gessler sprzedaje potrawy na Wielkanoc. Sprawdziliśmy, ile kosztują i odebrało nam mowę
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.