Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Minister Zdrowia ujawnił, jakie konsekwencje mogą nas spotkać jeżeli nie zastosujemy się do zaostrzonych restrykcji. Wizja przedstawiona przez Łukasza Szumowskiego jest dramatyczna. 

To będą pierwsze święta, kiedy Polacy pozostaną w swoich domach i spędzą je w wąskim gronie najbliższych. Taki przebieg wydarzeń przewiduje scenariusz zaproponowany przez władze naszego kraju. Jednak czy Polacy dostosują się i nawet w Wielkanoc pozostaną w swoich domach? Minister Zdrowia ostrzega, przed konsekwencjami niezastosowania się do nowych obostrzeń. 

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami

Te święta będą zupełnie inne niż pozostałe. Na pewno wszyscy zapamiętamy Wielkanoc z 2020 roku. Nikt nie spodziewał się, że akurat w tym okresie będziemy mieli na całym świecie epidemię.

Według analityków liczba zakażeń w Polsce będzie intensywnie rosła do połowy miesiąca, a szczyt zachorowań nastąpi 20 kwietnia. W związku z tym wraz z początkiem kwietnia rząd wprowadził nowe obostrzenia, które jeszcze bardziej ograniczają przemieszczanie się, w przestrzeni publicznej. Niefortunnie złożyło się, że w tym kluczowym momencie, 12 kwietnia, wypada Wielkanoc, co znacznie utrudnia przestrzeganie ograniczeń. Minister Zdrowia ujawnia co stanie się, jeżeli wszyscy zbagatelizujemy zaistniałe okoliczności i złamiemy nowo wprowadzone zasady. 

  1. Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem
  2. Wyjątkowo smutne święta pary prezydenckiej. Andrzej Duda przekazał smutną wiadomość
  3. Czy koronawirusa ma się do końca życia? Są najnowsze wyniki badań na pacjentach z Azji

Minister Zdrowia ostrzega przed katastrofalnymi konsekwencjami

Gdybyśmy zrezygnowali z przestrzegania zakazu przemieszczania, liczba zachorowań mogłaby wzrosnąć o nawet 10-50%, mówił Łukasz Szumowski w rozmowie z radiową Trójką, jak podaje portal polsatnews.pl. Nowe obostrzenia, obowiązują do 11 kwietnia. Jednak w najbliższych dniach rząd ma poinformować o dalszych działaniach. 

–  (…) Będziemy komunikowali dzisiaj lub jutro, co dalej, jakie te dalsze obostrzenia będą – powiedział Łukasz Szumowski, jak cytuje polsatnews.pl

Minister Zdrowia podkreślał, że nowe obostrzenia przynoszą pożądany efekt. 

– Widzimy, że te krzywe przyrostu, w których oczekiwaliśmy, że będziemy już mieli 10 tys. (zakażeń), jednak troszkę są wypłaszczone. Widać, że tu mamy efekt tej izolacji – mowił w rozmowie z radiową Trójką Szumowski. 

Jak widać, nowo wprowadzone restrykcje spełniają założenia władz naszego kraju. Pamiętajmy, że Wielkanoc niczym nie różni się od pozostałych dni pod kątem niebezpieczeństwa, jakie nam zagraża. W święta jesteśmy również narażeni na ryzyko zakażenia i to nie ulega wątpliwości. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wielkanoc
fot. unsplash.com/Boba Jaglicic

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. 

wielkanoc
Screen z youtube.com/TVP Info

Minister Zdrowia ujawnia jakich konsekwencji możemy się spodziewać, jeżeli nie dostosujemy się do nowych obostrzeń w czasie świąt. 

 
wielkanoc
Fot. Parafia Rzymkat. PW. Ofiarowania Pańskiego

Wizja zaprezentowana przez Łukasza Szumowskiego jest dramatyczna. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jasnowidz Jackowski wypowiedział się o przyszłości Warszawy. To mogą być złe informacje
  2. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
  3. Królowe Życia. Jedna z bohaterek wytatuowała sobie całą twarz. Jak wam się podoba?
  4. Położna zaniemówiła, gdy zobaczyła noworodka. Wszystko przez znamię, które na czole ma chłopiec
  5. Nie żyje wybitna Polka. Świat muzyki w głębokiej żałobie
  6. Morawiecki i Szumowski podjęli kluczowe decyzje. Wiemy, co dalej z obostrzeniami

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułNawet ponad 6 tysięcy złotych dla osób pracujących na śmieciówkach. Kto dostanie pieniądze?
Następny artykułPani Jolanta dostała rachunek od właściciela lokalu i zbladła. Nie mogła uwierzyć w wypisaną kwotę
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.