Wielkanoc 2020 będzie wyglądała zupełnie inaczej. Minister zdrowia Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji potwierdzili, jak będą przebiegały tegoroczne święta w kościele. 
 
Dzisiejsza, długo wyczekiwana konferencja miała być kluczowa w wielu aspektach. Już kilka dni temu na antenie Polskiego Radia 24, rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście zbliżających się świąt, zostaną ogłoszone w czwartek, 9 kwietnia. Podczas trwającej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki, podali pierwsze informacje w tej kwestii. Już wiadomo, jak będzie wyglądać Wielkanoc. 
 
 
 
Jak będzie wyglądała Wielkanoc?
 
Wielkanoc będzie wyglądała w tym roku zupełnie inaczej. Podczas konferencji najpierw postanowił zaapelować premier, Mateusz Morawiecki.
 
– Zbliżają się święta. Mamy gorącą prośbę, żebyśmy zostali w gronie wąskiej rodziny. Dla mnie to pierwsze takie święta, kiedy nie zobaczę się z rodziną. To ważne, abyśmy zostali w domach – powiedział premier.
 
 
 
Co z obostrzeniami dotyczącymi kościołów? Do tej pory, mówiono o ograniczeniach obowiązujących do dnia 11 kwietnia. Dziś zostały one wydłużone. 
 
Pozostaje tak, jak jest obecnie, czyli do pięciu osób poza osobami prowadzącymi nabożeństwo – wyjaśnia minister zdrowia 
 
Łukasz Szumowski dodał również, że zasada ta nie obowiązuje jedynie w Wielkanoc. Obostrzenie dotyczące ilości wiernych w kościele zostanie utrzymane do dnia 19 kwietnia. 
  1. Biedronka wprowadza maseczki ochronne do oferty. Ich cena zwala z nóg, są inne niż apteczne
  2. Nie wytrzymała i ujawniła sekret królowej, o którym wiedzieli tylko najbliżsi. Wiele osób będzie oburzonych
  3. TVP wyprowadziło ogromne zmiany w ramówce. Widzowie będą zrozpaczeni, pożegnają się z ulubionymi produkcjami

Wielkanoc w czasach epidemii

Wielkanoc w dobie epidemii koronawirusa to dla wielu Polaków szczególnie trudny okres. Wyjątkowy czas, który zazwyczaj obchodziliśmy w gronie bliskich i rodziny, w tym roku będziemy musieli spędzić sami. 

Wielkanoc 2020 będzie musiała odbyć się również bez tradycyjnego święcenia pokarmów w kościołach. W tym roku, przed śniadaniem wielkanocnym, obowiązek poświęcenia pokarmów spoczywa na tacie, mamie lub innym członku rodziny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. 600 osób nie żyje, chcieli uchronić się przed koronawirusem. Smutne wiadomości ze świata
  3. Prawdziwa rewolucja w pierogach, jeden dodatek sprawia, że są obłędne. W życiu nie zgadniesz, jaki
  4. Nie masz skrzynki na listy? Masz niewiele czasu, by ją zdobyć, inaczej dostaniesz kosmiczną karę, która zrujnuje Cię finansowo
  5. Na wizji spytali Szumowskiego, czy ukrywają prawdziwą liczbę ofiar. Przez jego reakcję wielu zatkało
  6. Rydzyk bez skrupułów wydał kolejny apel. Radio Maryja upomina się o dodatkowe pieniądze z naszych kieszeni
Poprzedni artykułPeeling z kawy zrobiony w domu. Prosty i skuteczny sposób na jędrną i promienną cerę
Następny artykułLabrador i noworodek. Pokazano reakcję psa na płacz maleństwa, nikt nie mógł uwierzyć
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.