Wielkanoc 2020 może okazać się zupełnie inna niż dotychczas. Wszystko przez pandemię koronawirusa i podejmowane w związku z nią decyzje. Rzecznik rządu wytłumaczył, jak wygląda sytuacja spotkań rodzinnych. Czy będziemy mogli spotkać się z bliskimi w te święta?

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku rozpoczną się już 12 kwietnia. Jednak jak wygląda sytuacja w obliczu pandemii koronawirusa? W dobie radykalnych zaostrzeń władz wszyscy martwią się, czy uda im zobaczyć się z bliskimi w tym szczególnym czasie. Wątpliwości rozwiewa rzecznik rządu, Piotr Müller.

Koronawirus: Wielkanoc

Pandemia koronawirusa spowodowała poważnie zmiany w funkcjonowaniu całego społeczeństwa. Polacy mogą opuszczać swoje mieszkania jedynie w koniecznych sytuacjach i nie powinni gromadzić się w grupy powyżej jednej osoby. Wyjątek stanowią wydarzenia z udziałem rodziny. Czy zaliczy się do nich Wielkanoc?

Sytuacja zmienia się dynamicznie. Wedle obecnych wytycznych te ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia. Rzecznik rządu nie wyklucza jednak ewentualności, że kwarantanna Polaków będzie musiała się wydłużyć. Póki co uczniowie, studenci oraz pracownicy biurowi pracują w swoich domach zdalnie. 

  1. Pielęgniarka wyznała, że zarabia 3,5 tys. Wiceprezes Lotosu: „Można zmienić pracę, nikt tej pani nie zmuszał”
  2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  3. Suczka została wyrzucona z drugiego piętra przez dzieci. „Nie chcemy jej, jest brzydka”

Wielkanoc 2020: spotkania z rodziną

Wielkanoc to wyjątkowy czas, w którym spotykamy się z bliskimi, nawet tymi oddalonymi o wiele kilometrów. To ważne wydarzenie dla religijnych Polaków, którzy wspólnie świętują zmartwychwstanie Chrystusa. Co w takim razie ze świętami wielkanocnymi? Czy będzie można odwiedzić rodzinę mieszkającą na drugim końcu Polski?

Piotr Müller zaapelował do wszystkich, aby nie gromadzili się w skupiskach i nie jeździli do dawno niewidzianych bliskich, ponieważ możemy ich zarazić, jak podaje se.pl, a przecież nikt nie chce narażać zdrowia ani życia swoich najbliższych. Przypomniał, aby nie kontaktować się w tym czasie z seniorami, bowiem wirus dotyka szczególnie osoby starsze i z chorobami współistniejącymi. 

– Możemy narazić swoich dziadków i rodziców na to, że zostaną zarażeni – ogłosił Piotr Müller, jak podaje portal se.pl.

Czy Polacy ze względów bezpieczeństwa pozostaną w domach?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wielkanoc
unsplash.com/
Monika Grabkowska

Wielkanoc to ważne święto dla wszystkich Polaków.

wielkanoc
fot. unsplash.com / David Veksler

Z powodu pandemii koronawirusa, mogą wyglądać zupełnie inaczej. Spotkania z rodziną to narażanie zdrowia i życia bliskich.

wielkanoc
fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 13.03.2020. Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Lukasza Szumowskiego oraz ministra spraw wewnetrznych i administracji Mariusza Kaminskiego dot. m.in. koronawirusa. Premier wprowadzil Stan Zagro?zenia Edpidemicznego.

Rząd ogłasza kolejne zaostrzenia z powodu wirusa. Sytuacja rozwija się dynamicznie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziecko nie zaśnie bez pomocy dwóch ogromnych husky. Nagranie zwala z nóg, internauci oglądają je na okrągło
  2. Pilne ostrzeżenie GIS. Każdy powinien się z nim zapoznać
  3. Wojciechowska z partnerem ukrywali to przed mediami. Właśnie przekazano radosną nowinę
  4. Przepowiednie z „Kalendarza 12 zwierząt”. Został utworzony 2 tys. lat temu, dziś się sprawdza
  5. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

źródło: se.pl

Poprzedni artykułJackowski miał wizję, twierdzi, że nadciąga koniec epidemii. Mówi o najbliższych wydarzeniach w Polsce
Następny artykułWszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMS-a. Znamy jego treść
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.