Wielkanoc stała się symboliczną datą walki z koronawirusem. To właśnie do tych świąt, póki co, zamknięte zostają szkoły, a także obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa. Co nas czeka, jeżeli wraz z Wielkanocą znikną wszystkie ograniczenia? Scenariusz, który wysnuli naukowcy i analitycy budzi grozę. 
 
Zamknięte szkoły, kina, teatry, lasy czy nawet parki, ograniczenia w poruszaniu się, zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób i nakaz samoizolacji. Choć działania te zostały wdrożone, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wszyscy zadajemy sobie pytanie, kiedy panująca sytuacja w końcu dobiegnie końca, a dla wielu z nas punktem odniesienia stała się Wielkanoc. Czy jednak pochopne decyzje mogą okazać się tragiczne dla naszej przyszłości? Analitycy i naukowcy z Alphamoon mają swoje scenariusze, które postanowili opublikować w ostatnich dniach. Niestety, nie wróżą one nic dobrego.
 
 
Koronawirus w Polsce: Wielkanoc 2020
 
W tym roku Wielkanoc, która dla wielu jest wyjątkowym czasem świętowania zmartwychwstania Jezusa, będziemy obchodzić 12 kwietnia. Jednak, z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, musimy pamiętać o wielu zmianach. Ponieważ przeniesienie daty nie mogło mieć miejsca, wiernych upomina się o święcenie koszyczka wielkanocnego we własnych domach, a także uczestniczenie w mszach zgodnie z wydanymi zaleceniami lub za pomocą transmisji telewizyjnych czy online.   
 
 
Wielkanoc zyskała również drugie znaczenie. Choć każdy z nas zdaje sobie sprawę, że wszystko może zostać przesunięte w czasie, dla wielu osób jej data stała się nadzieją na powrót do normalności, gdyż właśnie do 11 kwietnia, czyli dnia poprzedzającego najważniejsze święto w Kościele katolickim, zamknięto szkoły, przedszkola, żłobki czy uniwersytety oraz wprowadzono ograniczenia w poruszaniu się. Co, jeżeli po Wielkanocy znikną wszystkie zarządzone zakazy i restrykcje? Scenariusz analityków z Alphamoon nie wróży nic dobrego. 
Koronawirus: scenariusz dla Polski
 
Analitycy i naukowcy z Alphamoon, firmy, która na swoim koncie posiada szereg zaawansowanych projektów zrealizowanych na światowych rynkach, jak wykorzystanie głębokiego uczenia maszynowego do projektowania nowych leków, postanowili przewidzieć rozwój pandemii koronawirusa w Polsce. Jak wygląda ich scenariusz? 
 
Jak dowiadujemy się z artykułu opublikowanego na oficjalnej stronie firmy, jeżeli tegoroczna Wielkanoc będzie równoznaczna ze zniesieniem ograniczeń, może się to dla nas skończyć prawdziwą tragedią. 
 
– Zwolnienie lockdownu po Wielkanocy spowoduje, że na początku maja epidemia gwałtownie wystrzeli w górę i będziemy obserwować przyrost liczby zarażonych idący w dziesiątki tysięcy osób – twierdzą analitycy Aplhamoon.
 
– W tym scenariuszu pik zachorowań przypadnie na drugą połowę maja i może osiągnąć poziom kilku milionów. Liczba osób zmarłych może iść w setki tysięcy. Natomiast epidemia skończy się z początkiem wakacji – przewiduje firma. 
 
Ciężko stwierdzić, jak będzie naprawdę, póki co najlepiej dostosować się do panujących obostrzeń.
 
ZOBACZ ZDJĘCIA:
wielkanoc
Screenshot alphamoon.ai

Eksperci z Alphamoon za pomocą wykresu przedstawili, co się stanie, jeżeli Wielkanoc stanie się datą zdjęcia wszystkich ograniczeń.

ZOBACZ TEŻ:
źródło: alphamoon.ai
Poprzedni artykułGwałtowny skok zakażeń koronawirusem w Polsce. Jest kolejna ofiara śmiertelna
Następny artykułNie żyje aktor seriali TVP i dziennikarz. 46-latka żegnają bliscy i gwiazdy
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.