Lelum.pl

fot. KAPiF

Wiemy, czym zajmuje się córka Romana Polańskiego

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Roman Polański to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Niewiele osób wiedziało jednak, że córka artysty mierzy się z podstępną chorobą. 30-letnia Morgane jakiś czas temu wyznała prawdę na temat swoich problemów. Wiemy, jak dziś wygląda jej życie. 

Roman Polański to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Niewiele osób wiedziało jednak, że córka artysty mierzy się z podstępną chorobą. 30-letnia Morgane jakiś czas temu wyznała prawdę na temat swoich problemów. Wiemy, jak dziś wygląda jej życie. 

Córka ikonicznego reżysera w Polsce jest stosunkowo mało znana, jednak za granicą, mimo młodego wieku, zrobiła oszałamiającą karierę. Morgane Polański 20 stycznia skończyła 30 lat — wkrótce minie rok, odkąd zdobyła się na poruszające wyznanie.

Roman Polański zawsze miał w niej oparcie. Niestety, córka artysty sama zmagała się z chorobą

Kultowy reżyser ze swojego ostatniego małżeństwa z francuską modelką i aktorką Emmanuelle Seigner ma dwójke dzięci. Młodszy Elvis urodził się w 1998 roku i już od najmłodszych lat ujawniał wiele artystycznych talentów. I choć spekulowano, że pójdzie w ślady ojca, to jego 5 lat starsza siostra jako pierwsza podbiła popularność nazwiska.

Morgane wystąpiła w takich kultowych produkcjach jak „Pianista”, „Dziewiąte wrota”, „Wikingowie”, czy „Oliver Twist”. Kiedy Roman Polański został oskarżony o molestowanie nieletnich i napaści seksualne, niczym lwica stanęła w jego obronie.

– Jesteś najlepszym ojcem, jakiego dziewczynka mogłaby sobie wymarzyć. Kto lepiej, niż twoja własna córka może potwierdzić, jak wspaniałym człowiekiem jesteś? Tylko ci, którzy cię nie znają i nie wiedzą, jaki jesteś, mówią te wszystkie złe rzeczy – pisała na Instagramie.

Kilka lat później, w marcu 2022 roku na tym samym profilu pojawiło się kolejne, emocjonalne wyznanie. Tym razem dotyczyło samej aktorki. 29-letnia wówczas Morgane nie bez trudu, lecz z absolutną szczerością przyznała, że zmagała się z alkoholizmem. Tego dnia świętowała 2 lata w trzeźwości.

– Dziś, 16 marca 2022 roku mijają dwa lata, odkąd lat jestem czysta, trzeźwa. Trudno mi o tym mówić, to dla mnie tak emocjonalne. Dotychczas nie opowiadałam o tej podróży, jednak czuję, że muszę zrobić to dzisiaj […] Do każdego walczącego, zagubionego lub cierpiącego w ciszy: Widzę cię, słyszę cię. Jest wyjście z ciemności, jest lepsze życie, wolność i nadzieja. Znajdź siłę, by mówić głośno, odważ się wykrzyczeć to, co tak wielu z nas myśli w środku. Podejmij ryzyko, bądź bezbronny i podziel się tym, o czym nigdy nie myślałeś, że się podzielisz. Wstyd żyje w ciemności i umiera w świetle – pisała.

Jak dziś wygląda życie Morgane? Roman Polański może być dumny z córki

Kilka lat temu córka Romana Polańskiego postanowiła zrobić zwrot w swojej karierze i przeprowadziła się z rodzinnego Paryża do Londynu. Uczęszczała do szkoły teatralnej Drama Centre of London oraz do Central School of Speech and Drama, szlifując nie tylko kunszt aktorski, ale i reżyserski. Wiadomo też, że nie stroni od podróży.

Mamy też podstawę by sądzić, że nawet pomimo trudności, z determinacją patrzy w przyszłość.

– Mój tato zawsze mi powtarzał, że największym luksusem w życiu jest praca, która daje ci poczucie wolności. Bez względu na to, czym ta praca jest. Ja wiedziałam, że będę aktorką – opowiadała przed kilku laty temu na łamach „Vivy”.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa
https://zrzutka.pl/r7mdk6/s/iberion/widget/card/view
Źródło: Pudelek, O2, radiosupernova.pl

Tagi:

Aleksandra Gadzińska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Nie żyje aktor znany z "Klanu" czy "Ojca Mateusza", właśnie dramatyczne wieści obiegają Polskę

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Niezwykły hołd dla Marii Czubaszek. Zaskakujące sceny przy grobie, skomentował je sam ksiądz

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Beata Tyszkiewicz ma lichą emeryturę. Córka wyjawiła, że pogarsza się też jej zdrowie

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Gwiazdor disco polo uderzył w Ralpha Kaminskiego. Zaroiło się od przykrych komentarzy Polaków

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Sylwia Przybysz jest w ciąży. Ojcem będzie Jan Dąbrowski "ależ będzie gromada"

Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dziś jest słynną na całą Polskę piosenkarką. Tak gwiazda wyglądała w dzieciństwie

Czytaj więcej >