Obserwując zaparkowane samochody, można zauważyć, że niektóre z nich mają zasłonięte koła przy pomocy deseczek lub innych przedmiotów. Jak się okazuje, nie jest to przypadek, a wręcz sposób ochrony samochodu.

Zakrywanie kół samochodów przy pomocy deseczek jest szczególnie popularne w Azji, jednak w Polsce, również niektórzy kierowcy używają tej metody ochrony swojego pojazdu.

Można ją zauważyć szczególnie w okolicach, gdzie znajdziemy dużą ilość bezpańskich psów, lub takich, które biegają luzem poza swoją posesją. Od razu zaznaczymy, że przyda się ona jedynie osobom, które nie mogą ukryć swojego samochodu w garażu.

Dlaczego kierowcy zasłaniają koła swoich samochodów

Aby zrozumieć dokładnie, dlaczego niektórzy kierowcy zasłaniają koła swoich samochodów, trzeba zrozumieć, że psy są zwierzętami terytorialnymi. Szczególnie widać to po zachowaniu samców, ponieważ nawet podczas spaceru można zobaczyć, jak nasz czworonóg oznacza różne przedmioty, obsikując je.

Może to być to drzewo, płotek, śmietnik, lub właśnie koło zaparkowanego samochodu. Właśnie po to niektórzy kierowcy opierają o swoje koła deseczki, a zwłaszcza latem.

Wszystko dlatego, że psie wydzieliny nie pachną zbyt przyjemnie, a w połączeniu z wysokimi temperaturami, zapach jest jeszcze mocniejszy i w czasie jazdy może dostawać się do wnętrza samochodu.

Dzięki temu, że koła samochodu są zasłonięte, można uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, po tym, jak wsiądziemy do swojego auta. Wystarczy je odłożyć na bok i problem z głowy.

Oczywiście nie rozwiązuje to samego źródła problemu, jednak stanowi pewien rodzaj ochrony, która może nam pomóc uniknąć nieprzyjemnych doznań zapachowych w czasie jazdy.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Webniusy.com

Poprzedni artykułPolka nadała swojej córce imię jak nazwa sklepu. Dziewczynka jest wyśmiewana
Następny artykułMałgorzata Rozenek z okazji świąt pokazała rodzinne zdjęcie. Henio skradł uwagę wszystkich