Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wiemy, ile Robert Lewandowski będzie zarabiał w Barcelonie. 50 procentowe podatki w Katalonii zjedzą mu sporo pensji
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 16.07.2022 19:06

Wiemy, ile Robert Lewandowski będzie zarabiał w Barcelonie. 50 procentowe podatki w Katalonii zjedzą mu sporo pensji

Robert Lewandowski
fot.instagram.com/_rl9/

Transfer do Barcelony okazał się najgłośniejszą sprawą w świecie piłki nożnej w ostatnim czasie. Robert Lewandowski może liczyć na pokaźną sumę wynagrodzenia, choć opodatkowanie będzie go sporo kosztować.

O przejściu polskiego piłkarza z Monachium do Barcelony piszą media na całym świecie. Za naszą gwiazdę boiska klub z Katalonii jest w stanie zapłacić aż 50 milionów euro.

Zagraniczne media zaczynają zastanawiać się, jaka kwota przypadnie do rąk gwiazdorowi za reprezentowanie znanego klubu. Okazuje się, że Robert Lewandowski może spotkać się z wysokimi podatkami od swojej pensji.

Ile zarobi Robert Lewandowski na transferze do Barcelony?

Polski piłkarz może liczyć na wysoką stawkę za umiejętności przedstawiane na boisku. Zagraniczna prasa rozpisuje się, że jego pensja może wynosić od 16 do 24 milionów euro rocznie.

Choć sama kwota jest zaskakująca, Robert Lewandowski musi wziąć pod uwagę opodatkowanie, które w Katalonii wyrosi aż 50 procent. Z tego względu do ręki sportowca może trafić około 8-12 mln euro rocznie.

Biorąc pod uwagę polski realia, mogłoby się wydawać, że piłkarz trafił na prawdziwą kopalnię złota. Okazuje się jednak, że jego stawka nie jest najwyższą w kategorii światowej piłki nożnej.

Amerykański Forbes stworzył ranking najlepiej zarabiających piłkarzy, który pokazał, że Robert Lewandowski nie jest wcale najlepiej zarabiającym gwiazdorem.

Okazuje się, że rekordziści za popularną dyscyplinę mogą osiągać stawki nawet powyżej 70 milionów euro rocznie. Wśród takich gwiazd jest m.in.: Lionel Messi oraz Neymar.

Robert Lewandowski pozostaje nadal najlepiej zarabiającym polskim sportowcem. Przeliczając jego dotychczasową stawkę, gwiazdor mógł liczyć na roczne wynagrodzenie przekraczające próg 100 milionów złotych.

Nawet jeśli pensja w Barcelonie okaże się mniejsza, niż przewiduje to zagraniczna prasa, piłkarz nadal pozostanie liderem wśród rodzimych sportowców. Jeśli natomiast będzie chciał dorobić, z pewnością znajdą się reklamodawcy, którzy zaproponują współpracę popularnemu piłkarzowi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Robert Lewandowski

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Robert Lewandowski otrzymał groźby śmierci. Przerażające informacje ujrzały światło dzienne
  2. Co się dzieje z Ewą Wencel? Aktorka zniknęła z telewizji. Wiemy, jak teraz wygląda jej życie
  3. Czym na co dzień zajmuje się Agata Wdowiak? Można się zdziwić, 24-latka ma nietypowe zainteresowania