Łukasz Nowicki jest nie tylko aktorem, ale również prezenterem. Talent artystyczny niejako odziedziczył po swoim sławnym ojcu, Janie, który zapisał się na kartach historii polskiej kinematografii. Nie mniejsze sukcesy, choć w innej dziedzinie, ma także matka Łukasza.

Co ciekawe, gdy rodziła syna, była już tak naprawdę u schyłku swojej kariery. Gdy więc go wychowywała, prowadziła skromne życie, dzięki któremu mogła poświęcić się swojemu synowi, co ten zresztą bardzo docenia do dziś.

Łukasz Nowicki — kim jest jego mama?

Mamą Łukasza Nowickiego jest Barbara Janiszewska-Sobotta. Nie ma takiego samego nazwiska jak jej syn, gdyż ten jest owocem nieformalnego związku. Do jej ślubu z Janem Nowickim nigdy nie doszło. Wcześniej była za to żoną dwóch olimpijczyków, Zbigniewa Janiszewskiego i Piotra Sobotty.

Sama zresztą była wybitną sportsmenką. Mało tego, ma w dorobku nawet brązowy medal igrzysk olimpijskich. Zdobyła go w 1960 roku w Rzymie w ramach sztafety 4 x 100 metrów. Nasz kraj reprezentowała także na następnych igrzyskach w Tokio. Tam jednak nie udało jej się stanąć na podium. Dwukrotnie wygrywała za to mistrzostwa Europy. Złote medale przywoziła ze Sztokholmu oraz Belgradu.

Przez pewien czas dosłownie dominowała w polskiej lekkoatletyce. Aż 17 razy zdobyła bowiem mistrzostwo Polski i co ciekawe, w aż 3 różnych konkurencjach. Biegała zarówno na 100, jak i 200 metrów, również w sztafetach.

Łukasz Nowicki — co jego mama robiła po karierze?

Po zakończeniu kariery Barbara Janiszewska-Sobotta zajęła się prowadzeniem kawiarni przy małej scenie Teatru Starego w Krakowie. Była historykiem sztuki, dlatego rozwijała się również w tym kierunku. Pracowała bowiem w galerii sztuki przy Rynku Głównym.

Sztuka z pewnością była jedną z jej miłości i oddawała się jej w różny sposób. Swego czasu, w 1970 roku, w którym zresztą poznała się z Janem Nowicki, spróbowała także swoich sił w aktorstwie. Zagrała w „Dziurze w ziemi” w reżyserii Andrzeja Kondratiuka.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niepokojące doniesienia o Janie Nowicki. Aktor traci pamięć, wyznał całą prawdę
  2. Iza Małysz wrzuciła zdjęcie i od razu zaczęła przepraszać. Żona skoczka mogła podpaść wielu osobom
  3. Cezary Pazura zdradził, jak naprawdę jest w „Milionerach”. „Pytania są robione pewnym sposobem”

Źródło: VIVA!

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl