Karolina Lizer właśnie odniosła wielki sukces podczas 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Młoda wokalistka zdobyła pierwsze miejsca w głosowaniu jury i publiczności, a także odebrała nagrodę ZAiKS-u. Sprawdziliśmy, kim jest utalentowana wokalistka.

25-letnia Karolina Lizer stanęła na opolskiej scenie z utworem „Czysta woda”. Natychmiast podbiła serca zgromadzonych i swoim wyjątkowym występem zagwarantowała sobie zwycięstwo. Ze wzruszeniem dziękowała za nagrodę.

Karolina Lizer wygrała debiuty w Opolu

Opolska scena festiwalowa słynie z debiutów młodych polskich artystów. Często stanowi ona początek do ich wielkiej i trwającej lata kariery. Tym razem sukces odniosła Karolina Lizer – 25-letnia piosenkarka z Warszawy. Kobieta zaśpiewała piosenkę pt. „Czysta woda” i wraz z nią wygrała w głosowaniu jury, publiczności oraz ZAiKS-u. Przemawiając do widzów, wyznała, iż marzyła o tej nagrodzie, odkąd dowiedziała się, że nazywa się ona Karolinka.

Dla Karoliny Lizer nie był to jednak pierwszy tak ważny konkurs. Wokalistka rywalizowała z Krystianem Ochmanem podczas tegorocznych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Choć wtedy nie udało jej się osiągnąć sukcesu, to niewątpliwie dzisiejsze zwycięstwo jej to wynagrodziło.

Kim jest Karolina Lizner?

Karolina Lizer wykonuje muzykę z pogranicza folku i jazzu. Artystka wyróżnia się swoim subtelnym i nawiązującym do polskiego folkloru wizerunkiem. Dziewczyna zadebiutowała w programie „Szansa na sukces” w 2020. W tym samym roku pojawiła się po raz pierwszy w Opolu, gdzie w konkursie Debiuty wykonała utwór”Aksamitnie”.

Lizer jest absolwentką weterynarii, a także szkoły śpiewu Elżbiety Zapendowskiej. Ma na swoim koncie również występy z zespołem pieśni i tańca Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. O jej życiu prywatnym jednak niewiele wiadomo. Ceni sobie prywatność, a z jej aktywności w mediach społecznościowych nie można wysunąć zbyt wielu wniosków.

Karolina Lizer
fot. festiwal w Opolu 2022 TVP
Karolina Lizer
fot. Festiwal w Opolu 2022 TVP

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Rolnik szuka żony”: Marta Paszkin na ostatniej prostej przed porodem. Próbuje go przyspieszyć
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Kasia Cichopek pokazała, w czym wystąpi na Festiwalu w Opolu. Kurzajewski będzie pod zachwycony