Wierszyki na Walentynki- ta popularna niegdyś forma wyznawania miłości znowu przeżywa swój renesans! Co napisać do ukochanej osoby? To pytanie zadawało sobie wielu autorów, którzy za pomocą pióra i papieru wyrażali najpiękniejsze uczucia. Kto pisał najpiękniejsze poematy? Adam Asnyk, Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska to nazwiska najbardziej znanych i cenionych poetów, którzy potrafili pięknie ująć miłość w słowach! Zainspiruj się ich wierszami! 

Kobiety są bardzo romantyczne i niejedna z nas marzyła o pięknym wierszu otrzymanym z okazji walentynek. Co z mężczyznami? Z pewnością również chcieliby zostać obdarowani literackim upominkiem, który dostarczy im bardzo dużo radości. To właśnie słowo pisane niesie za sobą duży ładunek emocjonalny, a po przeczytaniu tych wierszy znów uwierzycie w miłość! 

Wiersze na walentynki – jakie wybrać? 

Internet i książki są pełne inspiracji i treści oscylującej wokół miłosnych wyznań. Pytanie zasadnicze brzmi: jak wybrać najlepszy poemat ze wszystkich, które do tej pory zostały napisane i wydane. Naszym zdaniem pierwsze lepsze z brzegu wierszyki na walentynki to przeżytek XXI wieku. Teraz, żeby zaimponować swojej drugiej połówce trzeba naprawdę się postarać na literackim polu. Na pewno będzie ci łatwiej, jeżeli masz na oku ulubioną poetkę lub pisarza, którzy znani są również z pisania niesamowitych treści sercowych.

Walentynki to zatem idealna okazja, aby pochwalić się swoim gustem literackim. Wybrany wiersz ma oddać twoje uosobienie i charakter, ma po prostu korespondować z tobą. Ukochana osoba ma wiedzieć, że nie wybierałeś przypadkowej rzeczy. Jeżeli masz swojego ulubionego poetę, nie będzie to zatem trudny wybór. Jednym z naszych ulubionych jest autorstwa Bolesława Leśmian, krótki, aczkolwiek bardzo treściwy i wymowny w swojej prostocie:

Lubię szeptać ci słowa, które nic nie znaczą

Lubię szeptać ci słowa, które nic nie znaczą –
Prócz tego, że się garną do twego uśmiechu,
Pewne, że się twym ustom do cna wytłumaczą –
I nie wstydzą się swego mętu i pośpiechu.  
[…] 

Jednak dla tych, którzy nie mają pomysłu na wybór odpowiedniego poety, mogą sami się zastanowić nad własnym doborem słów. Zachęcamy do własnej interpretacji miłosnych uniesień, a przez to- do skonstruowania własnego poematu. Wierszyki na walentynki w naszym wydaniu nie muszą być nachalne pod względem treści ani tym bardziej zawierać słowa niezrozumiałe dla drugiej osoby. Najważniejsze, to żeby postarać się ubrać w słowa nasze odczucia i uczucia, które niewątpliwie w nas drzemią!

Wiersze na walentynki dla dziewczyny  

Kobiety są zazwyczaj bardziej emocjonalne, podatne na łzawe komedie romantyczne, a Titanic znają na pamięć. To oznacza, że wierszyki na walentynki dla niej również jak najbardziej będą korespondować z uwielbieniem do romantycznych rzeczy. Postawmy sprawę jasno- odręcznie napisany list z wyznaniem miłosnym ma szansę stać się ulubioną formą upominków dla twojej drugiej połówki. O ile, oczywiście, umiejętnie podejdziesz do sprawy. Od czego zacząć? Wierszyki na walentynki nie muszą być długie- ważne, żeby spełniały kilka standardowych wymogów.

Już podkreślałyśmy kilkukrotnie, że taki poemat powinien być napisany od serca, czyli zakres słownictwa i twoje wyobrażenia na ten temat muszą pokrywać się z tym, co sobą reprezentujesz. Jesteś zwolennikiem staropolskiego, a twoje dziewczyna o tym wie? Nie rezygnuj z takich słówek i umieść je w wierszu- twoja druga połówka będzie wiedziała, że sygnujesz się swoim stylem. Lubisz bogate treści i długie zdania? Daj upust swojej twórczości w liście miłosnym.

Na końcu nie zapomnij oczywiście umieścić w nim swojej wybranki. W jaki sposób? Napisz jej imię, wspomnij o ulubionych kwiatach, zaznacz miejsca, które kocha. Jak widać, wierszyki na walentynki mogą być w pełni spersonalizowane!

Wiersze na walentynki dla chłopaka  

Wierszyki na walentynki dla chłopaka- choć ta fraza nie stanowi apogeum męskości, uwierz nam, że twój mężczyzna będzie zachwycony podarunkiem w formie listu miłosnego. I to nie byle jakiego, bo specjalnie dla niego! Choć wcześniej na łamach naszej strony wspominałyśmy już o najwspanialszych prezentach dla chłopaków z okazji zbliżających się walentynek, warto również zastanowić się nad krótkim poematem. Jednak ten nieco różni się od wcześniej wspominanej kobiecej wersji.

Tutaj możesz postawić na humor– mężczyźni lubią, gdy partnerka wykazuje się sarkazmem. Dlatego naszym zdaniem powinnaś podkreślić w takim liście fakt, że twój chłopak lub mąż uwielbia grać na komputerze do późnych nocnych godzin, czy wyścigi z kolegami. Na pewno nie obrazi się również za wymienienie kilku uwag z prześmiewczym wydźwiękiem- oczywiście wszystko to w granicach zdrowego rozsądku. Takie wierszyki na walentynki dla mężczyzny mogą być rymowane, żeby podkreślić fakt ich zabawnej treści.

Wierszyki na Walentynki- jak napisać odpowiedni? Zainspiruj się naszą galerią: 

Wierszyki na walentynki
Fot.: sweetlouise, pixabay.com 

Wierszyki na walentynki dla wybranej osoby to okazja, aby popisać się swoim literackim gustem, ale również… kreatywnością! Zainspiruj się wielkimi twórcami i stwórz własny!