Wieś może naprawdę zaskoczyć człowieka, zwłaszcza jeśli jej nazwa jest tak finezyjna, że uśmiech sam ciśnie się na usta. Słysząc niektóre z nich można zdziwić się wyjątkową pomysłowością inicjatorów. Do niektórych wręcz aż wstyd się przyznać!

Na terenie naszego kraju możemy spotkać wiele bardzo… interesujących nazw miejscowości, które od razu wywołają uśmiech na naszych twarzach. Wybraliśmy osiem najlepszych, po których rozboli was brzuch od śmiechu.

TOP 8 najlepszych nazw miejscowości

1.Koniec Świata

Kto by się spodziewał, że koniec świata jednak istnieje? To przysiółek wsi Głuszyna, którą znajdziecie w powiecie ostrzeszowskim, w południowej Wielkopolsce. Wieś przeżywała swoje największe oblężenie przed przepowiednią Majów, kiedy miał nastąpić prawdziwy koniec świata.

2.Grzeczna Panna

Grzeczna Panna to wieś w województwie kujawsko-pomorskim, która liczy wyłącznie 60 mieszkańców. Większość z nich to tak jak sama nazwa wskazuje, kobiety. Nie wiemy jednak skąd powstała taka nazwa, ale mamy pewność, że powinien udać się do niej każdy kawaler szukający żony.

3.Browarek

Znak prowadzący do tej miejscowości wielu osobom kojarzy się z informacją o pobliskim sklepie monopolowym. Nic bardziej mylnego. Browarek to wieś położona w województwie śląskim, w gminie Kroczyce.

wieś
fot. screen youtube.com,
Planeta Faktów

4.Piekło

Jak się okazuje, w Polsce można trafić do piekła jeszcze przed śmiercią. Jest to miejscowość położona w województwie pomorskim, dokładnie w powiecie sztumskim. Nazwa miejscowości może się wiązać najprawdopodobniej z licznymi powodziami występującymi na tym terenie.

Polska wieś to stan umysłu?

5.Pupki

Pupki to wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie kolneńskim. Obecnie w Pupkach możemy znaleźć 111 mieszkańców. Trzeba przyznać, że ta nazwa jest bardzo zabawna, a zarazem dwuznaczna.

6.Złe mięso

Ta wieś w województwie pomorskim sprawia, że człowiek w niej mieszkający od razu pragnie pozostać wegetarianinem. Według miejscowej legendy, w miejscowości tej znajdowała się mała karczma, w której właściciel nie tylko mordował i okradał swoich ludzi, ale także wykorzystywał ich zwłoki do sporządzania potraw.

wieś
fot. screen youtube.com,
Planeta Faktów

7.Zimna Wódka

Zimna Wódka to wieś położona w województwie opolskim. W miejscowości mieszka około 720 osób. Jesteśmy ciekawi, jak często mieszkańcy tej miejscowości muszą opierać się wyjątkowej pokusie. Myślicie, że nazwa zobowiązuje?

8.Nowe Laski

Kto słyszał o Nowych Laskach? To wieś sołecka w Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim. W roku 2017 wieś liczyła 105 mieszkańców. Jak wam się wydaje, czy warto poszukać tam żony?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

WIEŚ
fot. screen youtube.com,
Planeta Faktów

Który kawaler powinien poszukać sobie żony w Grzecznych Pannach?

wieś
fot. screen youtube.com,
Planeta Faktów

Zimna Wódka może być pokusom dla niejednego konesera trunków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie tylko Black Friday. W poniedziałek też warto zrobić zakupy
  2. Wydała na operacje plastyczne 200 000 złotych. Wszystko po to, by wyglądać jak córka
  3. Ojciec z zespołem Downa wychowywał syna. Wszyscy go wyśmiewali, dziś tego żałują
  4. Dokonał odkrycia na swoim zdjęciu z dzieciństwa. Był tam ktoś jeszcze
  5. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy

źródło: youtube.com, fakt.pl

Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.