Polskie media obiega właśnie wyjątkowo smutna wiadomość. Nie żyje jeden z najbardziej zasłużonych aktorów – Wiesław Gołas. Informację o śmierci potwierdziła córka artysty, Agnieszka Gołas-Ners. Legenda polskiego kina zmarła 9 września nad ranem.

Wiesław Gołas miał 90 lat

Artysta od dłuższego czasu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jeszcze w październiku otrzymaliśmy informację o pogarszającym się stanie Gołasa. Miał wtedy przejść udar krowotczny.

– Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze – jeszcze w styczniu mówiła dziennikarzom „Super Expressu” żona aktora, Maria Krawczyk.

Przed pięcioma dniami doznał on jednak kolejnego udaru – z podwarszawskiego Skolimowa (aktor przez ostatnie kilka lat był jednym z mieszkańców Domu Artystów Weteranów Scen Polskich) został przetransportowany do stołecznego szpitala.

Niestety, dziś rano córka Gołasa potwierdziła Onetowi informację o jego śmierci. Aktor zmarł na miesiąc przed 91. urodzinami.

Kim był Gołas?

Artysta znany był widzom między innymi z roli Tomka Czereśniaka w kultowej produkcji „Czterej pancerni i pies”. Prócz tego uchodził za twórcę wybitnych ról kabaretowych. Był członkiem Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Dudek. Wykonywał również piosenkę „W Polskę idziemy”. Przez lata pojawiał się także na scenach warszawskich teatrów. W 2009 roku został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Jak najszybciej poinformujemy o szczegółach uroczystości pogrzebowych aktora.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Policja szuka starszej kobiety. Jest podejrzana o podpalenie i zniszczenie nagrobka