Wiewiórka szybko stała się najlepszą przyjaciółką Igora, po tym, jak znalazł ją w lesie, za malutką, żeby mogła sama przeżyć i niemogącą poruszać się o własnych siłach. Mężczyzna postanowił zabrać ją do domu i od tego czasu są nierozłączni. Zwierzątko szybko stało się na Instagramie gwiazdą.

Chociaż mała, urocza wiewiórka w domu wydaje się być świetnym pomysłem, to posiadacze tych zwierząt przypominają, że to wciąż dzikie zwierzęta i że opieka nad nimi nie będzie łatwym zadaniem. Nawet jeśli znajdziemy gdzieś ranne zwierzątko, powinniśmy najpierw wezwać pogotowie dla rannych zwierząt, jeśli w naszej okolicy jest coś takiego.

Wiewiórka podbiła serca Internautów

28-letnie Igor Griszi mieszka w niedużym miasteczku Konchezero w Republice Karelii, autonomicznym terytorium wchodzącym w skład Federacji Rosyjskiej, położonej przy granicy z Finlandią. Któregoś dnia, mężczyzna spacerował po lesie, kiedy w oczy rzuciło mu się leżące przy ścieżce zwierzątko.

wiewiórka
instagram.com/belkchippy

Igor i Chippy są najlepszymi przyjaciółmi.

Była to malutka wiewiórka. Zwierzę nie mogło chodzić, więc mężczyzna postanowił się nim zaopiekować i zabrał je do domu. Wziął wiewiórkę do domu i nazwał ją Chippy. Zwierzę ma teraz swojego własnego Instagrama, na którym ma już ponad 2 tysiące obserwujących. Możemy tam zobaczyć, jak zwierzę wyleguje się na poduszkach, je owoce, a nawet całkiem dobrze dogaduje się z kotem.

Idealny współlokator

— Zawsze mnie rozśmiesza, odwraca moją uwagę od stresujących rzeczy codziennego życia. Jestem bardzo szczęśliwy, że się poznaliśmy — powiedział Igor portalowi boredpanda.com. Powiedział również, że zbudował specjalnie dla zwierzątka domek i że wiewiórka nauczyła się już kilku sztuczek.

W normalnych warunkach nie powinno się zabierać ze sobą do domu dzikich zwierząt, Igor nie miał wyboru. Nigdzie w pobliżu nie było pogotowia dla zwierząt, do którego po pomoc dla zwierzęcia mógłby zgłosić się Griszin.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiewiórka
instagram.com/belkchippy

Wiewiórka świetnie czuje się w nowym domu.

wiewiórka
instagram.com/belkchippy

Czy nie jest przeurocza?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy
  2. Miny tych zwierząt są po prostu rozbrajające. 15 zdjęć, które rozjaśnią nawet najgorszy dzień
  3. Niedźwiedź z napisem na futrze. Farbą pomazali go wandale
  4. Koty dostrzegają iluzje optyczne! Fascynujące nagranie podbija internet
  5. Powiedziała szczeniakowi, że go kocha. Usłyszała, co jej odpowiedział i złapała się za głowę

źródła: boredpanda.com

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego