Wigilia w okresie epidemii koronawirusa z pewnością przyniesie wiele pytań i niewiadomych. Czy Polacy będą musieli ponownie ograniczyć wyjazdy do rodzin, tak jak to było w przypadku Wielkanocy? Czy będziemy mogli się spodziewać kontroli sanepidu, siedząc przy świątecznym stole? Rzecznik rządu w programie Wirtualnej Polski Tłit wyjaśnił, czego konkretnie możemy spodziewać się na imprezach okolicznościowych.

Wigilia to dla wielu Polaków nie tylko okazja do świętowania, lecz także spotkań rodzinnych. Czy w tym roku możemy spodziewać się, że do naszych drzwi zapuka sanepid? Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział ważną rzecz.

Wigilia: kontrole sanepidu?

Gościem programu Wirtualnej Polski Tłit był rzecznik rządu Piotr Müller. Mężczyzna był pytany m.in. o wesela i imprezy okolicznościowe. Jak rządzący zamierzają kontrolować przestrzeganie obostrzeń dotyczących np. limitu gości? Polityk zapowiedział specjalne kontrole, których głównym zadaniem będzie sprawdzanie liczby gości.

— Przede wszystkim inspektor będzie kontrolował liczbę osób, to jest najważniejsze — dodawał podczas programu Wirtualnej Polski Tłit. 

Pozostaje pytanie, czy do kategorii imprezy okolicznościowej można zaliczyć również wigilię Bożego Narodzenia? Tego już niestety rzecznik nie powiedział. Jednak jak podaje portal warszawawpigulce.pl, podkreślił, że Polacy mogą spodziewać się kontroli podczas imprez rodzinnych, zatem zakres jest bardzo szeroki. 

  1. Filip: „Kobieta musi być uśmiechnięta, miła i posłuszna. Urodzić dzieci i zająć się moim domem. Szukam idealnej kandydatki na żonę”
  2. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni
  3. Niespodziewana konferencja ministra zdrowia, cała Polska wstrzymała oddech. Powiedział, co się stanie w tym tygodniu

Kontrole w komunikacji miejskiej

Redaktor programu zapytał Müllera o to, czy policja lub jakiekolwiek inne służby będą sprawdzały liczbę ludzi np. w autobusach. Polityk zaapelował do samorządów, aby takie działania kontrole zostały podjęte, ponieważ „to nie jest tylko kwestia kontroli służb państwowych, ale również kontroli służb samorządowych”. Zaznaczał, że obostrzenia są skuteczne tylko wtedy, gdy są faktycznie przestrzegane. Kogo rzecznik wymieniał jako potencjalnych kontrolerów?

— Straż miejsca, ale przede wszystkim zakłady komunikacji miejskiej, które są operatorami umów i one zazwyczaj są właścicielami tych przedsiębiorstw […] Karę za nieprzestrzeganie tych przepisów powinien ponieść przewoźnik, których nie dotrzymał limitów wynikających z przepisów ustawy — powiedział.

Obawiacie się zapowiadanych kontroli?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

wigilia
fot. pexels.com/picjumbo.com

Rzecznik rządu zapowiedział kontrole na imprezach okolicznościowych, ale nie wyjaśnił, czy zalicza się do nich również Wigilia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Spacer po lesie w czasie epidemii? Uwaga właściciele psów, TVP przekazało pilny komunikat, nie ma wątpliwości
  2. Już pewne, premier potwierdza. Nowe obostrzenia dla Polaków mogą wejść za kilka dni, branża turystyczna drży z obaw
  3. Kiedy będzie szczyt zachorowań w Polsce? Ekspert odpowiedział, padły zatrważające liczby
  4. Apel w sprawie Wszystkich Świętych. TVN24 przekazał wiadomość dla obywateli
  5. Z ostatniej chwili: stało się, będą nowe przepisy do walki z koronawirusem. ”DGP” ujawnia szczegóły
  6. Rząd zmienia obostrzenia dla kierowców i pasażerów samochodów. Wielu z nas zapewne przypadną do gustu

Źródła: wideo.wp.pl, warszawawpigulce.pl

 

Poprzedni artykułOficjalny komunikat Kancelarii Premiera, przekazali kilka minut temu. Mamy dobrą wiadomość dla obywateli
Następny artykułWiadomość z ostatniej chwili: będą nowe obostrzenia? Premier właśnie przekazał, kiedy zostaną ogłoszone
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl