Wirus HIV zaatakował gwiazdora programu Porady różowej brygady. Jonathan van Ness, bo o nim mowa, po latach zdecydował się publicznie opowiedzieć o swojej chorobie. Znany fryzjer zdecydował się na mocne wyznanie, co spotkało się z mieszanym odbiorem ze strony internautów. Niektóre komentarze są bezlitosne. 

Porady różowej brygady to jeden z chętniej oglądanych programów platformy Netflix. Z sezonu na sezon reality-show zbiera coraz to większą widownię, a eksperci z programu stają się gwiazdami. Jeden z nich szykuje się do wydania biografii, w której zwierzy się ze swoich największych sekretów. Opowiedział o tym, jak wirus HIV zmienił jego życie. 

Gwiazdor Netflixa ma wirusa HIV

Porady różowej brygady to program, jaki świeci trumfy na Netflixie. W programie grupa pięciu gejów przeprowadza metamorfozy w życiu heteroseksualnych mężczyzn. Każdy z członków „brygady” jest odpowiedzialny za coś innego. Eksperci skupiają się na: pielęgnacji, ubiorze, wystroju wnętrz, umiejętnościach kulinarnych oraz kulturze i lifestyle’u. Jednym z bardziej lubianych ekspertów jest Jonathan van Ness, który specjalizuje się we fryzjerstwie. 

wirus
instagram.com/jvn

Wesoły na pierwszy rzut oka mężczyzna ma za sobą dramatyczne przeżycia, o których zdecydował się opowiedzieć w swojej książce: Over the Top. Gwiazdor w młodości był molestowany seksualnie, a także prześladowany przez swoją orientację seksualną, jednak największym medialnym echem odbiła się informacja, że jest nosicielem wirusa HIV.

Wirus HIV

W rozmowie z magazynem The Times Jonathan wyznał, że na początku nie chciał opowiadać o chorobie, jednak dyskryminacja społeczności LGBT przez rząd Donalda Trumpa skłoniła go do nagłaśniania problemu, jakim jest wirus HIV.

 

-Kiedy rozpoczęliśmy Porady Różowej Brygady było mi bardzo trudno. Myślałem sobie „Czy naprawdę chcę rozmawiać o mojej sytuacji?(…)I wtedy pomyślałem również „rząd Trumpa robi wszystko, żeby stygmatyzować środowiska LGBT„. Czuję, że muszę o tym opowiedzieć- powiedział Jonathan. 

wirus
instagram.com/jvn

W wywiadzie dla Time’sa wyraził również nadzieję, że jego historia pomoże innym, którzy znajdują się w podobnej sytuacji. 

-Tego typu tematy są raczej trudne do poruszania w programie o metamorfozach i makijażu. To nie oznacza, że Porady Różowej Brygady są mniej ważne. Chciałbym, aby ludzie zdali sobie sprawę, że nigdy nie jesteś zbyt zepsuty, żeby to naprawić– dodał. 

Komentujący internauci tłumnie wspierają Jonathana, jednak nie brakuje również pogardliwych komentarzy.

Pracuje w rękawiczkach?
Nic dziwnego, pochodzi z grupy największego ryzyka zakażeniem, gdzie partnerów wymieniają jak rękawiczki
Doigrał się – czytamy. 

Przypominamy, że wirus HIV wykryty dość wcześnie pozwala żyć normalnie. Pacjent, który podejmie odpowiednie leczenie nikogo nie zarazi! 

wirus
instagram.com/jvn

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kupił karkówkę z dziwną kulą w środku. Prawda wywołuje mdłości
  2. Barbara Kurdej-Szatan jest rozczarowana ostatnim odcinkiem TzG. „Totalnie nie zgadzam się z tym werdyktem”
  3. Edyta Górniak i Cleo wciąż się nie pogodziły. Konflikt skomentowała nawet Kasia Nosowska
  4. Weronika Rosati przemawiała na Kongresie Kobiet. Przerwała jej była partnerka Roberta Śmigielskiego
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą
  7. Przepiękny Range Rover dla kobiet z charakterem. Zapisz się na jazdy już dziś