Wilk, którego odnaleziono w potoku, został zastrzelony przez nieznanego sprawcę. Jego młode pozostały bez rodzica. Kto stoi za tak straszliwym czynem? Czy winny poniesie konsekwencje? Internauci są oburzeni!

We wtorek 2 lipca, Stowarzyszenie dla Natury Wilk opublikowało na Facebooku szokujący wpis, z którego możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat przykrego zdarzenia. Dramat zwierzęcia rozegrał się w Brennej, niewielkiej wsi położonej w Beskidzie Śląskim. 

Wilk padł ofiarą kłusownika

1 lipca policja w Skoczkowie poinformowała Stowarzyszenie dla Natury Wilk o całym zajściu. Nieznany sprawca strzelił do bezbronnego zwierzęcia z broni palnej: 

– Wilk, dorosły samiec w wieku około 6-7 lat, został zastrzelony z broni palnej dzień lub dwa dni wcześniej na terenie obwodu łowieckiego nr 189. czytamy na oficjalnym profilu SdN „Wilk -Sądząc po wieku i kondycji, mógł to być samiec rozmnażający się w jednej z dwóch wilczych grup rodzinnych żyjących na terenie Beskidu Śląskiego.

Jak czytamy w dalszej części oświadczenia, zwierzę miało pod  opieką 6- tygodniowe szczenięta. Brak rodzica może mieć istotny wpływ na ich przeżycie– dodaje stowarzyszenie.

Kto poniesie konsekwencje?

Zwłoki zwierzęcia zostały zabezpieczone oraz poddane bardzo szczegółowej obdukcji lekarskiej.

Pobraliśmy też próby genetyczne dla sprawdzenia pokrewieństwa z lokalnymi rodzinami wilczymi i statusu socjalnego tego osobnika – dodaje SdN „Wilk”

Zebrany materiał ma zostać przekazany policji i prokuraturze, które zajmują się sprawą kłusownictwa na chronionym zwierzęciu. Stowarzyszenie uzupełnia oświadczenie o informację, iż nie jest to pierwszy przypadek nielegalnego odstrzału wilków na terenie Natura 2000 Beskid Śląski

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wilk
facebook.com/ Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”

Do okropnego zdarzenia doszło w Brennej- miejscowości mieszczącej się w Beskidzie Śląskim. Nieznany sprawca strzelił do wilka z broni palnej. Ciało zwierzęcia odnaleziono w potoku.

wilk
pixabay.com/ Wildfaces

Stowarzyszenie dla Natury „Wilk” przyznaje, iż nie jest to pierwszy taki przypadek na terenie obszaru Natura 2000 Beskid Śląski.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jelonek pomylił sztucznego jelenia ze swoją mamą. Zdjęcie poruszyło miliony serc na całym świecie
  2. Kot z ludzką twarzą urodził się w Rosji. Jego pyszczek wywołuje zachwyt, a może przerażenie?
  3. Komar tygrysi w Polsce! Jest niezwykle niebezpieczny, jak go rozpoznać?
  4. Chłopiec choruje na bielactwo. Otuchy dodaje mu pies, który zmaga się z tą samą chorobą
  5. Największe pająki w Polsce. Top 5 pająków, które są naprawdę przerażające

Źródło: o2.pl, facebook.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.