Wirus SARS-CoV-2 przekorczył już 1 700 000 zakażonych na całym świecie. W Polsce apogeum dopiero przed nami. Analitycy obliczyli, ilu chorych możemy się spodziewać w połowie kwietnia. Czy czeka nas podobny los jak naszych sąsiadów i kraje Europy Południowej?

Wirus SARS-CoV-2 nie ustępuje, objął niemal cały glob. Liczba zachorowań na COVID-19 powoli zbliża się do 2 milionów, zgonów jest już ponad 100 tys. W Polsce sytuacja nie prezentuje się tak tragicznie jak w Stanach Zjednoczonych lub Hiszpanii, ale prawdopodobnie najgorsze jeszcze przed nami.

Wirus w Polsce zaatakuje ze zdwojoną siłą

Na tę chwilę w Polsce mamy potwierdzonych ponad 6 tys. przypadków, z czego niestety 195 osób zmarło. Obliczenia analityków wskazują, że do połowy kwietnia, tj. do 15 kwietnia, możemy się spodziewać nawet dwukrotności tej liczby. To zaledwie 4 dni.

Prognozy z Instytutu Badań DBMS zakładają, że w najlepszym przypadku możemy spodziewać się 11 tys. chorych. To oznacza rekordowe przyrosty zakażeń. Czy wirus faktycznie zaatakuje ze zdwojoną siłą? Jakie są inne wersje tej prognozy?

  1. Czy sklep może nie przyjąć gotówki? NBP zajął jasne stanowisko. Wiemy, jak możesz wydawać swoje pieniądze
  2. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie
  3. 5 tysięcy złotych za wyjście do sklepu? Mężczyzna miał zostać pozbawiony możliwości obrony

Wirus zaatakuje w rekordowych liczbach

Analitycy przedstawili 3 wizje rozprzestrzeniania się wirusa: optymistyczną, opartą na analizie danych z krajów, które radzą sobie z wirusem; pesymistyczną, przygotowaną na podstawie danych z krajów w najtrudniejszej sytuacji, oraz realistyczną, wypośrodkowaną między dwiema poprzednimi.

Według optymistycznej wersji czeka nas ok. 11 tys. przypadków, natomiast w wersji pesymistycznej nawet ok. 13 800 zachorowań. Te dane to okolice dwukrotności liczby, którą mamy obecnie. Jeżeli prognozy się sprawdzą, czekają nas rekordowe przyrosty zakażeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wirus
fot. unsplash.com/National Cancer Institute

W Polsce opracowano szybki i tani test na koronawirusa. Rusza produkcja masowa.

wirus
fot. unsplash.com/Dan Burton

W obliczu panującej pandemii wiele przestrzeni publicznych został zamkniętych. Zalecone jest pozostać w domu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  3. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  4. W jakim wieku faceci najczęściej zdradzają? Odpowiedź was zaskoczy, naukowiec ujawnił dane
  5. Dzięki Katarzynie Dowbor 12-letni Kuba nie został odebrany dziadkom. ”Nasz nowy dom” odmienił życie rodziny w potrzebie
  6. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju

źródło: wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułZakupy z Carrefoura dostaniesz do domu w mniej niż godzinę. Za dostawę nic nie zapłacisz, tłumaczymy jak
Następny artykułSerdecznie dziękujemy całej służbie zdrowia. Jesteście wielcy
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.