Wirus SARS-CoV-2 z łatwością infekuje kolejne jednostki, które znajdują się w pobliżu osoby zakażonej. Doktor Rafał Mostowy w rozmowie z reporterem portalu fakty.interia.pl wyjaśnił jak koronawirus, „przeskakuje z osoby na osobę”. Właśnie to w dużej mierze może odpowiadać za jego błyskawiczne rozprzestrzenianie. 

Koronawirus to jednej z najbardziej przebiegłych i sprytnych patogenów, wśród znanych naukowcom. Polski lekarz Rafał Mostowy podczas wywiadu dla fakty.interia.pl, postanowił wyjaśnić mechanizm działania SARS-CoV-2. Doktor wytłumaczył, jak wirus przenosi się na kolejne osoby zupełnie niezauważony.  

Wirus SARS-CoV-2 jest niezwykle zaraźliwy

Dziennikarz portalu fakty.interia.pl, Remigiusz Półtorak przeprowadził rozmowę z Doktorem Rafałem Mostownym, na temat wirusa SARS-CoV-2. Lekarz zwrócił szczególną uwagę na największy problem z koronawirusem. Według najnowszych badań do zakażenia najczęściej dochodzi kiedy objawy nie zostały jeszcze rozpoznane u osoby zarażonej. 

W ostatnich dniach pojawiły się badania, które jednoznacznie wskazują, że do ogromnej liczby zakażeń dochodzi wówczas, zanim jeszcze widoczne są objawy choroby. – wyjaśnia Dr Rafał Mostowy, jak podaje fakty.interia.pl

  1. Waldemar Goszcz zginął tragicznie 17 lat temu. Dopiero teraz opublikowano piosenkę, którą nagrał przed śmiercią
  2. Fatalne wieści o Michale Figurskim. Usłyszał od lekarzy porażającą diagnozę, jego życie jest zagrożone
  3. Wiadomo, kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty i matura. Morawiecki podał konkretne miesiące

Wirus przeskakuje z osoby na osobę

Co więcej, zdaniem lekarza nawet połowa zakażeń może powstawać właśnie w ten sposób, czyli w sytuacji kiedy osoba zakażona nieświadomie rozsiewa wirusa.  

To może być nawet połowa wszystkich przypadków. Takie wnioski wypływają z tych badań. – twierdzi lekarz w dalszej części wywiadu dla fakty.interia.pl. 

Doktor zapytany jak ten proces wygląda w praktyce, odpowiada jednoznacznie: 

-(…)można powiedzieć obrazowo, że jest to niezwykle „sprytna” strategia. Bo oznacza w praktyce przeskakiwanie z osoby na osobę, zanim jeszcze wirus zdąży spowodować chorobę.

Wirus SARS-CoV-2 jest niezwykle groźny, a walka z nim potrwa pewnie jeszcze jakiś czas. Biorąc pod uwagę specyfikę tego patogenu, powrót do normalności nie będzie łatwym zadaniem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wirus
fot. pexels.com/Edward Jenner

Wirus SARS-CoV-2 najczęściej przenosi się z jednostek, u których objawy zakażenia jeszcze nie wystąpiły. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. ZUS opublikował komunikat w sprawie „trzynastek”. Bardzo ważna informacja
  2. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  3. Klaudia El Dursi pokazała swoje dzieci, fani twierdzą, że są najśliczniejsze na świecie. Piękna gwiazda TVN może być dumna
  4. Mąż zdradzał ją od dawna. Odkryła prawdę dzięki jednemu szczegółowi. Zaprzeczył, kochanka wyznała prawdę
  5. Kobieta znalazła w swoim telefonie zdjęcie, którego nigdy nie zrobiła. Prawda okazała się porażająca
  6. Jest dramatyczny apel listonoszy. Przekazali zatrważającą wiadomość, przykre detale

Źródło: fakty.interia.pl 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułGdzie trzeba zdjąć maseczkę? Zaskakująca lista miejsc, wśród nich nawet ulica
Następny artykułBukiet z kotów dla każdej kobiety. Wszystkie na niego zasługujemy
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.