Wirusolog wypowiedział się na temat drugiej fali epidemii koronawirusa. Kiedy nadejdzie? Jak stwierdził, w rozmowie z The Washington Post, kierownik amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób dr Robert Redfield, może być ona jeszcze groźniejsza. Wszystko przez jedną rzecz, która nas nie ominie. 

Choć świat jeszcze nie uporał się z pandemią koronawirusa, eksperci już przestrzegają przed drugą falą epidemii. Wirusolog z CDC w rozmowie z amerykańskimi mediami zaznaczył, kiedy możemy spodziewać się ponownego uderzenia SARS-CoV-2. Zdaniem mężczyzny, będzie ono niosło za sobą jeszcze poważniejsze konsekwencje. Jak wygląda scenariusz dla Polski? Głos w sprawie zabrał również Wiceminister Zdrowia. 

Wirusolog o drugiej fali epidemii

Druga fala epidemii koronawirusa, jak podkreśla amerykański wirusolog, może być jeszcze groźniejsza. Dlaczego? Wszystko przez jedną rzecz, która z pewnością nas nie ominie – sezonową, zimową grypę. Zdaniem eksperta na powrót COVID-19, w szczególności powinny przygotować się poszczególne jednostki. Chorych może zacząć drastycznie przybywać.  

– Istnieje prawdopodobieństwo, że kolejny atak wirusa, z którym aktualnie walczymy, może być jeszcze cięższy. Kiedy mówię to innym, odwracają głowy. Nie rozumieją, co mam na myśli. A przecież jeśli sezonowa grypa i COVID-19 uderzą w tym samym czasie, to dla systemu opieki zdrowotnej będzie to sytuacja bardzo, bardzo, bardzo trudna – wyjaśnił dr Robert Redfield. 

Wirusolog zalecił, by do tego czasu zorganizować więcej miejsc w szpitalach, a także odpowiedni sprzęt na wypadek gdyby chorych na koronawirusa i grypę zaczęło przybywać. Jak w tym wszystkim prezentuje się Polska?

  1. Komunikat ministerstwa zdrowia. Polacy natychmiast powinni przestać robić jedną rzecz, skutki mogą być fatalne
  2. Fatalne wieści o Michale Figurskim. Usłyszał od lekarzy porażającą diagnozę, jego życie jest zagrożone
  3. Wpadka Andrzeja Dudy. Prezydent popełnił błąd, od którego wielu aż bolą uszy

Druga fala epidemii koronawirusa w Polsce

Druga fala epidemii koronawirusa ma nadjeść zimą. Tego samego zdania co amerykański wirusolog, są również inni eksperci. Niestety, sezonowa grypa Polski nie ominie, a prognozy dla naszego kraju nakreślił Wiceminister Zdrowia podczas jednej z konferencji prasowych. 

– Co gorsza ta druga fala może się skumulować z epidemią grypy. Byłoby to bardzo niepokojące i złe, ponieważ jak wiemy, co roku także grypa w Polsce zbiera swoje śmiertelne żniwo. Skumulowanie tych dwóch chorób byłoby bardzo złe – podkreślił Waldemar Kraska.  

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wirusolog
Fot. Brittany Colette, Unsplash

Wirusolog dr Robert Redfield, uważa, że jeżeli sezonowa grypa i epidemia koronawirusa nastąpią jednocześnie, służbę zdrowia czeka bardzo ciężka sytuacja. 

wirusolog
Fot. koko19091, Pixabay

Zdaniem ekspertów druga fala epidemii koronawirusa nadejdzie zimą. 

wirusolog
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Zdanie w sprawie zabrał również Waldemar Kraska. Wiceminister Zdrowia potwierdził, że skumulowanie tych dwóch chorób, byłoby bardzo złe.

ZOBACZ TEŻ:

  1. ZUS opublikował komunikat w sprawie „trzynastek”. Bardzo ważna informacja
  2. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  3. Pitbull zobaczył w swoim domu małego kotka. Zareagował natychmiast, wszystko nagrano
  4. Horoskop egipski, które bóstwo czuwa nad tobą? Każdy z nas ma swojego opiekuna
  5. Morawiecki wyjaśnia nakaz dwóch metrów odległości między mężem a żoną. Unikniecie poważnych problemów
  6. Jest dramatyczny apel listonoszy. Przekazali zatrważającą wiadomość, przykre detale

źródło: o2.pl

Poprzedni artykułHoroskop specjalny. Co nas czeka w najbliższych miesiącach?
Następny artykułMaski ochronne trzeba regularnie wymieniać. Wyliczono, ile będę kosztować miesięcznie Polaków, duża kwota
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.