Wiśniewski nie żyje. Ta przykra wiadomość obiegła wszystkie media. Andrzej Wiśniewski zmarł 14 maja w wieku 85 lat. Był honorowym członkiem PTTK oraz KTP Delta im. Wojciecha Zajchowskiego w Elblągu. Jako działacz społeczny dostał wiele odznaczeń, a także wyróżnień resortowych. Do końca swych dni był bardzo aktywną osobą.

Andrzej Wiśniewski urodził się 20 czerwca 1932 roku w Warszawie. Zaraz po wojnie zamieszkał wraz ze swoimi rodzicami w Elblągu. Już od 1945 roku był honorowym członkiem Stowarzyszenia Pionierów Elbląga. W 1951 roku, kiedy Andrzej miał pisać maturę, został usunięty ze szkoły. Powodem było szerzenie ideologii baden-powellowskiego skautingu. Wiśniewski był bardzo ambitny, dlatego maturę zdał potajemnie w Warszawie i rozpoczął dorosłe życie. Był osobą bardzo zaangażowaną społecznie i robił wiele dla swojego miasta.

Wiśniewski otrzymał wiele odznaczeń

Andrzej Wiśniewski w 1957 roku ukończył studia na Politechnice Warszawskiej z tytułem magistra inżyniera chemii. Już jako student, w 1955 roku, Andrzej zapisał się do PTTK, gdzie prężnie działał jako członek.

Po zakończonych studiach młody Andrzej rozpoczął pracę w Instytucie Torfowym w Elblągu i pełnił funkcję pracownika inżynieryjno-technicznego. Od 1960 roku, aż do emerytury pracował na różnych stanowiskach w Elbląskich Zakładach Przemysłu Terenowego.

W 1989 roku rozpoczął działalność jako członek Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Regionu Elbląskiego. Andrzej Wiśniewski był także przewodniczącym Komisji ds. Nazewnictwa Ulic.

Aż do śmierci był bardzo zaangażowanym działaczem PTTK w Elblągu. Dzięki swojej aktywności otrzymał wiele odznaczeń, z których za najważniejsze uważał: Złotą Honorową Odznakę PTTK, Medal „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej” oraz Honorową Odznakę „Miłośnik Ziemi Elbląskiej”.

PTTK doceniało jego pracę i zaangażowanie, dlatego po wielu latach stał się honorowym członkiem. Tytuł ten został przyznany Wiśniewskiemu podczas Walnego Zjazdu PTTK, który miał miejsce 2 września 2009 w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sekret księżnej Diany. Wykonawczyni sukni „Myślałam, że zemdleję”
  2. Mało kto o tym wie. Nowotwór i śmierć bliskiej osoby odebrały Lewandowskiej radość życia
  3. Tomasz Komenda UNIEWINNIONY. Rodzice zamordowanej przeżywają koszmar
  4. Niestety, to prawda. Edyta Górniak została zgwałcona

Źródło: portel.pl