Witold Sadowy zmarł 15 listopada 2020 roku w wieku 100 lat. Pogrzeb odbędzie się dopiero teraz – dlaczego? Wszystko z powodu pandemii. Aktor pragnął, by na jego pogrzebie pojawiło się wiele osób.

Zgodnie z ostatnią wolą zmarłego artysty podczas uroczystości wspominać Go będą Koleżanki i Koledzy ze środowisk twórczych, wystąpią: Zespół Mazowsze, Lidia Sadowa, Krystyna Janda, Joanna Rawik, Czesław Majewski oraz studenci warszawskiej Akademii Teatralnej. W imieniu środowiska artystę pożegna jego wieloletni przyjaciel, prezes ZASP – Krzysztof Szuster – przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Pogrzeb Witolda Sadowego

Pogrzeb Witolda Sadowego odbędzie się 15 czerwca o godzinie 13.00 w Kościele Pokamedulskim w Warszawie. Uroczystości będą miały charakter państwowy.

Pogrzeb niekoniecznie musi być smutny – ZASP cytuje aktora.

Onet przypomniał także, co Witold Sadowy mówił o swoim pogrzebie:

Marzyłem, żeby na moim pogrzebie były tłumy przyjaciół, tylko teraz ten COVID-19 może to zburzyć. Każdy musi umrzeć. Będą o mnie pamiętali, to dobrze, a nie będą, też dobrze.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Artysta zmarł w Domu Aktora w Skolimowie. Kilka miesięcy przed śmiercią wyznał, że jest gejem:

 Niczego nie żałuję. Nie ożeniłem się. Urodziłem się inny. Jestem gejem – powiedział w dokumencie pt. Sto lat Witolda Sadowego.

Zobacz zdjęcia:

 

witold sadowy
fot. AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pomponik.pl, fakt.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.