Władysław Hańcza zagrał na przestrzeni swojej kariery wiele wybitnych ról, ale najbardziej może być kojarzony jako Kargul z filmu Sami Swoi. Mało kto wie, że przeżył rodzinną tragedię.

Aktor musiał bowiem w pewnym momencie życia pochować własnego syna, a to dla żadnego rodzica nie jest łatwe zadanie.

Czego żałuje Władysław Hańcza z filmu Sami Swoi?

Syn Władysława Hańczy, który odziedziczył po nim nie tylko geny, ale również imię, zmarł nagle w wieku 34 lat. Aktor do końca swoich dni nie mógł pogodzić się z tą stratą, a dodatkowo obarczał się poczuciem winy. Miał bowiem wrażenie, że mógł być lepszym ojcem, bo nieco zaniedbał relację z synem.

Co ciekawe, temat śmierci tak bardzo męczył aktora, że ten w pewnym momencie udał się nawet do wróżki, by przepowiedziała mu, kiedy umrze. Rzekomo jasnowidzka miała ostatecznie trafić ze swoją wizją, gdyż stwierdziła, że Hańcza opuści ten świat w wieku 72 lat. Dokładnie tak się stało, gdyż artysta odszedł w 1977 roku.

Z jakich innych produkcji może być kojarzony Władysław Hańcza? W końcu jego kariera opiera się nie tylko na kultowych filmach z trylogii o Kargulach i Pawlakach. Aktor występował również w wielu innych produkcjach, które dziś uznawane są za klasyki polskiej kinematografii. Potop, Chłopi, Pan Wołodyjowski czy Popioły to raptem niektóre z nich.

W czasach swojej największej popularności Władysław Hańcza chwytał się także innych zajęć związanych z aktorstwem. Grał w teatrze i występował w serialach, chociażby w Czterdziestolatku. Nagrywał także słuchowiska dla dzieci. Był na przykład Wilkiem w Czerwonym kapturku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ludzie nie rozpoznają już Viki Gabor. Co się stało z wyglądem nastolatki?
  2. Miał zaledwie cztery miesiące. Andrzej Rybiński i jego bliscy przeżyli tragedię, mimo upływu lat wciąż boli
  3. Gruchnęły fatalne informacje dla Edyty Górniak. Co dalej z jej karierą?

Źródło: Świat i ludzie/ jastrzabpost.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl