Właśnie dotarły do nas przykre informacje. Nie żyje Stanisław Rudnicki – polski pisarz, poeta, a także członek puławskiego Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości”. Mężczyzna odszedł w wieku 68 lat. Nie podano jednak, co było przyczyną jego śmierci. 

Nie żyje Stanisław Rudnicki. Wiadomość o śmierci poety pojawiła się na profilu Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości”. 

Nie żyje Stanisław Rudnicki

Polskie media obiegła smutna wiadomość o śmierci cenionego poety. Do wieczności odszedł Stanisław Rudnicki. Mężczyzna zmarł w wieku 68 lat. Komunikat informujący o jego odejściu pojawił się na profilu Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości”. 

Szanowni Państwo, z wielkim bólem i przykrością informujemy o śmierci naszego kolegi, Członka Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” wybitnego puławskiego poety Sławomira Rudnickiego – czytamy. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Stanisław Rudnicki był wybitnym poetą, który spłodził wiele wyjątkowych dzieł. Artysta ma na swoim koncie mnóstwo wierszy, za które otrzymał wiele nagród. 

W 2005 roku do jego rąk trafiła nagroda Prezydenta Miasta Puławy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i nie tylko.

Z pomocą Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” publikował w kwartalniku „Wczoraj i Dziś” oraz piśmie społeczno-literackim „Pasja”. W ostatnich latach wspólnie ze Stowarzyszeniem wydał m.in. „Topos”, „Maksymy”, „Romance i dawne stance” – wyliczają administratorzy profilu Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” w opublikowanym poście. 

Artysta zmarł w wieku 68 lat, nie wiadomo jednak, co było bezpośrednią przyczyną jego odejścia. 

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. 

Zobacz zdjęcie: 

 

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości”, kurierlubelski.pl 

Poprzedni artykułHalejcio zdradziła imię córki. Nazwała ją imieniem bohaterki starego polskiego filmu, przebiła wszystkie gwiazdy
Następny artykułPozbawiona makijażu Martyna Wojciechowska odpowiedziała Kaczorowskiej
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.