O zaletach rajstop możemy mówić i mówić. Chronią przed zimnem, ale nie tylko: pięknie podkreślają linię nóg, modelują sylwetkę, potrafią odmienić charakter całej stylizacji i nadać jej oryginalności… Trudno wyobrazić sobie kobiecą garderobę bez żadnej pary rajstop. Nawet zadeklarowane miłośniczki pończoch sięgają po alternatywę, zwłaszcza że nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie wygodnych i zarazem wytrzymałych rajstop.

Krótka historia rajstop – co nosiły nasze mamy i babcie?

Zanim rajstopy podbiły świat, w damskich szafach i szufladach z bielizną panowały niepodzielnie pończochy. Dziś są one uważane za wyjątkowo kobiecy i zmysłowy dodatek, jednak przez długie lata chroniły przede wszystkim przed zimnem. Przełomowym rokiem dla historii damskiej mody stał się rok 1958. To właśnie wtedy naukowiec Allen Gant stworzył połączenie pończoch i majteczek, czyli właśnie klasyczne rajstopy. W tym samym czasie powstał także nylon, czyli pierwsze włókno syntetyczne o tak dużej wytrzymałości i elastyczności. Spowodował on prawdziwą rewolucję – to dzięki niemu rajstopy stały się delikatniejsze, ale również tańsze. Historia rajstop sięga jednak o wiele dalej: tak naprawdę powstały już w XI wieku! Początkowo były jednak noszone przez mężczyzn i z biegiem czasu przekształciły się w spodnie. Ówczesne modele rajstop nie miały jednak za wiele wspólnego ze współczesnymi – i dobrze! Teraz możemy bowiem korzystać z o wiele wygodniejszych rozwiązań.

Rewolucja w świecie rajstop – jak w ogóle do niej doszło?

Jakie powinny być idealne rajstopy? Choć każda z nas ceni sobie coś innego, to jednak pewne wartości pozostają stałe. Idealne rajstopy powinny być wyjątkowo wygodne, jednocześnie delikatne i trwałe, dobrze przylegać i podkreślać kształt nóg, a dodatkowo zapewniać komfort także przy długotrwałym noszeniu. Czy da się osiągnąć te wszystkie cechy? Owszem – nowoczesne rajstopy z włóknem LYCRA® są odpowiedzią na to pytanie. Poznaj rajstopy Gatta z przędzą LYCRA®; pokochasz je od pierwszego założenia!

Rajstopy Gatta z włóknem LYCRA® – poznaj wyjątkową technologię

LYCRA® jest nazwą własną włókien elastanu, wynalezionych w 1958 roku przez Josepha Shiversa. Jest to nazwa zastrzeżona, co oznacza, że „rajstopy z lycrą” bez znaku towarowego są jedynie inspirowane oryginalną technologią. Rajstopy z oryginalnym włóknem LYCRA® są wyjątkowo trwałe, a zarazem elastyczne. Dopasowują się do kształtu nóg, dzięki czemu możesz wyglądać świetnie w każdej sytuacji. Współpraca marki LYCRA® z firmą Gatta zaowocowała stworzeniem rajstop, które wychodzą naprzeciw potrzebom nowoczesnych kobiet. Technologia 3D, czyli wykorzystanie włókien elastanu w każdym rzędzie rajstop zwiększa ich elastyczność, a wykończenie w technologii FUSION wzmacnia trwałość. Nawet w momencie powstania dziurki wykończenie zabezpiecza przed wystąpieniem efektu lecących oczek. Rajstopy Gatta z włóknem LYCRA® dostępne są w wielu wariantach: możesz wybrać rajstopy gładkie, matowe, wzorowane lub funkcyjne, z możliwością dodatkowego modelowania sylwetki.

Co LYCRA® daje każdej z nas?

Zastosowanie włókna LYCRA® oraz nowoczesnej technologii produkcji i wykończenia pozwala na stworzenie trwałych, wytrzymałych i zarazem elastycznych rajstop. Elastyczne włókna sprawiają, że rajstopy pięknie podkreślają linię nóg, a technologia 3D oraz FUSION to połączenie, które gwarantuje najwyższą jakość. Szukasz rajstop, które wymodelują Twoją sylwetkę? Potrzebne Ci rajstopy o większej wytrzymałości? Cenisz sobie przede wszystkim wygodę? Sprawdź ofertę rajstop Gatta z włóknem LYCRA® – z pewnością znajdziesz w niej propozycje dla siebie!

#LycraLove2020 – konkurs dla wszystkich zakochanych w rajstopach

Rajstopy z włóknem LYCRA® podbiły już wiele kobiecych serc. Jeśli należysz do grona ich miłośniczek, z pewnością spodoba Ci się nasz konkurs. Pokaż nam, za co można kochać markę Gatta i jej rajstopy z przędzą LYCRA® i zrób zaskakujące, oryginalne zdjęcie. Do 15 marca wrzuć je na Instagram; nie zapomnij o oznaczeniu @gattaofficial oraz tagu #LycraLove2020. Co możesz wygrać? Vouchery na zakupy w Gatta, zestawy kosmetyków o wartości 1500 zł, a główną nagrodą jest ekskluzywny weekend w SPA dla dwojga. Nie czekaj – wybierz swoje ulubione rajstopy Gatta z włóknem LYCRA® i weź udział w naszym konkursie!

Artykuł Sponsorowany

Poprzedni artykułKoronawirus powodem odwołanych koncertów i występów. Gwiazdy stracą fortunę, wiadomo ile
Następny artykułCiąża gwiazdy TVP. Piękna aktorka po raz pierwszy zostanie mamą, niedawno wzięła ślub