Para prezydencka odwiedziła Watykan, a oczy wszystkich zwrócone były na Pierwszą Damę RP. Agata Duda na wizytę przy grobie Jana Pawła II wybrała kreację, w której zdecydowanie wyróżniała się na tle innych osobistości.

Agata Duda zadała prawdziwego szyku podczas wizyty w Watykanie. Wśród zgromadzonych w Bazylice Świętego Piotra person to jej kreacja najmocniej przyciągała wzrok. Pierwsza Para Rzeczypospolitej zjawiła się przy grobie Jana Pawła II, aby oddać mu hołd.

Agata Duda w Watykanie zaskoczyła kreacją. Wybrała nieoczywisty kolor sukni

W niedzielę 16 października przypadała 44. Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Para prezydencka zawitała w Watykanie, aby w tym szczególnym dniu złożyć hołd Janowi Pawłowi II. Na grobowcu w Bazylice św. Piotra położono wieniec, a wieczorem Andrzej i Agata Duda uczestniczyli w poświęconym pontyfikatowi Polaka nabożeństwie.

Kiedy przywódca opuścił samolot, oczy wszystkich natychmiast zwróciły się ku jego małżonce, która miała na sobie magentową marynarkę i eleganckie, granitowe spodnie w kant. Jednak prawdziwego szyku zadała kilka godzin później, zjawiając się w miejscu pochówku papieża.

Na instagramowym profilu prezydenta pojawiły się relacje z uroczystej wizyty. Wśród zebranych byli duchowni, a także dostojnicy innych państw wraz z żonami. Tymczasem całą uwagę skupiła na sobie Agata Duda.

Pierwsza Dama na tę okazję włożyła długą, rozkloszowaną suknie z długimi rękawami. Skromny kwadratowy dekolt nie był podkreślony żadną biżuterią, za to prosty, pozbawiony zdobień krój urozmaicał w talii brązowy pas. Delikatny, lekko przyćmiony łososiowy kolor odznaczał się wśród czarnych sutann i garniturów, a dodatkowego szyku zadawały nierzucające się w oczy szpilki w kolorze chłodnego, matowego złota.

Para prezydencka jak zwykle nie postawiła na wizerunkowy „match”, jednak kreacja Agaty Dudy dość dobrze zgrywała się z ciemnogranatową marynarką i błękitnym krawatem męża. Stylizacja zdecydowanie nie przyniosła polskiej damie wstydu.

Agata Duda
fot. instagram.com/prezydent_pl
Agata Duda
fot. instagram.com/prezydent_pl
Agata Duda
fot. instagram.com/prezydent_pl
Agata Duda
fot. instagram.com/prezydent_pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?
  2. Na co pomaga neo-angin? Sprawdź
  3. Dominika Gwit opublikowała komunikat ws. dziecka. Fani nigdy nie zobaczą jego twarzy i nie poznają imienia

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl