Włosy to ozdoba każdej kobiety, ich stan świadczy o tym, jak o siebie dbamy. Często, te panie, które mają kłopot z ich wyglądem, czują się mniej pewne siebie, dlatego internautki wciąż poszukują nowych sposobów na pielęgnację włosów. Ich pomysły bywają bardzo zaskakujące. Jednak ten, który opisujemy, może naprawdę być skuteczny i o wiele zdrowszy.

Włosy potrzebują przede wszystkim skutecznego oczyszczenia, później nawilżenia, które dodatkowo ich nie obciąży. Okazuje się, że nie musimy wydawać fortuny na drogie kosmetyki. Specyfik do ich mycia każda z nas ma w domu, choć służy nam do czegoś zupełnie innego.

Włosy miękkie i oczyszczone

W pielęgnacji włosów, ale też całego ciała nie powinniśmy kierować się tylko zaleceniami producentów kosmetyków. Okazuje się, że znacznie ważniejszy jest ich skład, który może zdziałać cuda. Już dawno internautki odkryły, że krem do twarzy powinnyśmy dobierać względem potrzeb naszej cery, czyli jego składu, a nie zaleceń wiekowych.

Tak samo, kremy o wysokiej zawartości lanoliny, przeznaczone dla pup niemowlaków okazują się prawdziwym ratunkiem dla spierzchniętych ust. Co do włosów, to wiele internautek dzieliło się zachwytami nad szamponami i odżywkami przeznaczonymi dla… koni! Internautki znalazły też sposób na ich łagodne umycie w specyfiku przeznaczonym do higieny intymnej.

  1. Mama kazała synkowi za karę stanąć w kącie. Pies zareagował natychmiast
  2. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  3. Zarobki polskich gwiazd: Danuta Stenka powiedziała, kto dostaje najwięcej. ”Jest przepaść”

Najważniejszy jest skład

Drogie i teoretycznie super nawilżające szampony mają często w swoim składzie mnóstwo zbędnych chemikaliów w tym niebezpieczne dla środowiska substancje pieniące SLS. Płyn do higieny intymnej, ma podobny skład do szamponu, jednak lista składników jest o połowę krótsza. Przede wszystkim płyn do higieny intymnej ma zdolność dokładnego oczyszczania, jednak nieagresywnego.

Większość płynów bardzo nawilża włosy i nie obciąża ich zbędnymi substancjami. Musimy jednak dokładnie czytać skład kosmetyków, a to znaczy, że niestety w niektórych płynach (wcale nie najtańszych) znajduje się alkohol i glikol. Obie te substancje są podrażniające i wysuszające. Zaszkodzą naszym sferom intymnym jak i włosom. Płyn o dobrym składzie może posłużyć nam do mycia całego ciała. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

włosy
fot. Arnel Hasanovic, unsplash.com

Piękne włosy to marzenie każdej z nas. Ich pielęgnacja zajmuje nam wiele czasu.

Smog: włosy
unsplash.com @@sooprun

Powinniśmy zwracać bardzo dużą uwagę na składy kosmetyków, źle dobrane mogą być powodem naszych kłopotów z włosami.

włosy
pixabay.com/Polina Tankilevitch

W naszych łazienkach jest mnóstwo specyfików do włosów, tymczasem najlepszy efekt może dać zwykły płyn do higieny intymnej. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO
  2. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  3. Blond włosy 2020. Champagne Blonde, czy Golden Brunette? To absolutne hity w koloryzacji
  4. Monitoring ujawnił, co robi jego żona. Gdy mąż zobaczył nagranie, od razu zadzwonił na policję
  5. Emerytura Krystyny Loski jest niewiarygodnie niska. Legenda TVP nie może pozwolić sobie na zbyt wiele
  6. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę

Źródło: papilot.pl

Poprzedni artykułKobieta otworzyła list zaadresowany do męża. W środku było zdjęcie, dowiedziała się o jego zdradzie
Następny artykułDzień Dobry TVN: Już wiadomo, kto zastąpi Agnieszkę Jastrzębską. To młoda dziennikarka
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.