Włosy to wizytówka człowieka, a pieczołowicie dbają o nie już nie tylko panie, ale również panowie. Jeśli masz problemy z ich wypadaniem, to znaleźliśmy dla Ciebie idealny sposób, aby temu zapobiec. Wyjątkowy eliksir pozwoli Ci na zażegnanie widoku szczotki pełnej Twoich włosów. Pierwsze efekty powinny być widoczne już po pierwszym miesiącu stosowania.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami
  • Jakie działanie ma olej z czarnuszki
  • W jaki sposób można go stosować

Wypadające włosy to problem, z którym boryka się wiele osób. Niektórym opadają ręce w związku z kolejnymi nieudanymi próbami zapobiegnięcia temu precedensu. Dolegliwość ta nie zawsze związana jest z wiekiem. Niekiedy ten kłopot spotyka właśnie młodsze osoby, które nie wiedzą jak z tym walczyć.

Zobacz także: Justyna Żyła znów chwali się nowym chłopakiem. Piotr Żyła będzie wściekły (FOTO)

Olej z czarnuszki receptą na wypadające włosy

Jeśli na twojej szczotce zostają szczeciny włosów mam dla Ciebie niesamowity eliksir, dzięki któremu znów twoją głowę będzie zdobiła bujna czupryna.

Słyszałaś o czarnuszce? To dosyć popularna roślina, którą charakteryzują bogata gama prozdrowotnych właściwości.

Zobacz także: Nie żyje b. poseł. Przez tydzień był w śpiączce i walczył o życie

W jej skład wchodzą nie­na­sy­co­ne kwa­sy tłusz­czo­we, wi­ta­mi­na A i E, bio­ty­na, prze­ciw­u­tle­nia­cze itd. Olej z czarnuszki sprawia, że twoje włosy mogą być w tak dobrej kondycji, w jakiej nigdy ich nie widziałaś.

Co ciekawe, ten cudowny eliksir nie zapobiega wypadaniu włosów, ale pomaga również w walce z łupieżem. Wybornie, prawda?

Pierwsze zastosowanie oleju z czarnuszki

Pierwszy sposób użycia oleju z czarnuszki jest nieco mniej skomplikowany i dotyczy osób, które nie ma­ją pro­ble­mu z oklap­nię­ty­mi wło­sa­mi.

Przygotowanie do zabiegu należy rozpocząć od ma­sa­żu gło­wy z uży­ciem so­ku z cy­try­ny i od­cze­kania następnie pięt­na­stu mi­nut. Po tym czasie należy zmyć sok z cy­try­ny szam­po­nem i wy­suszyć wło­sy.

W dalszej kolejności na­bierz na pal­ce odro­bi­nę ole­ju z czar­nusz­ki. We­trzyj go w skó­rę gło­wy, ma­su­jąc de­li­kat­nie. Za­bieg trzeba po­wta­rzać co­dzien­nie przez pięć ty­go­dni. Ma­saż do­dat­ko­wo wzmoc­ni twoje ce­bul­ki wło­sów.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Pasta z oleju z czarnuszki

W drugim zastosowaniu najpierw należy przygotować pastę, której jednym ze składników będzie właśnie olej czarnuszki

Składniki potrzebne na wykonanie pasty to: 20 g ole­ju z czar­nusz­ki, 20 g hen­ny w prosz­ku i 60 g octu win­ne­go.

Całość trzeba mieszać do momentu, aż powstanie z tego gładka masa, którą można wetrzeć w skórę głowy.

Ma­skę musisz trzymać przez go­dzi­nę i spłukać let­nią wo­dą. Za­bieg warto po­wta­rzać raz w ty­go­dniu przez oko­ło mie­sią­c. Po tym cza­sie prawdopodobnie zobaczysz już pierwsze efekty. Wło­sy po­win­ny być gęst­sze i sil­niej­sze. Proces wypadania powinien powoli odchodzić w zapomnienie.

Zobacz zdjęcie:

Czarnuszka
Alsen/pixabay.com

Lecznicze działania Czarnuszki odkryto już w starożytnym Rzymie.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: zeberka.pl

Ukończyłem studia dziennikarskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Za sobą mam pracę m.in. w redakcjach: Radio Gol, UMK TV, czy Zagranie.com. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz do mnie adresowaną wiadomość na aleksy.kielbasa@iberion.pl