Włosy to jeden z największych atutów, dlatego warto by były one zdrowe i zadbane. Okazuje się, że nie tylko odżywki czy maski mogą pomóc nam utrzymać je w idealnej kondycji. Z ratunkiem przychodzą domowe sposoby.

Odpowiednia pielęgnacja to nie wszystko. Aby nasze włosy były piękne i mocne, musimy zwracać uwagę na wszelkie akcesoria, których używamy przy wykonywaniu fryzur. Okazuje się, że gumki, wsuwki czy opaski mogą wyrywać i osłabiać nasze włosy! Dlatego warto mieć pod ręką rajstopy, bo jak się okazuje, to one pozbawią nas zniszczonych i połamanych końcówek.

Domowe triki na włosy

Istnieje wiele domowych trików, które mają na celu uzdrowić nasze włosy. W internecie znajdziemy przepisy na odżywcze maski, a nawet domowe szampony i odżywki czy naturalne sposoby na rozjaśnienie naszego koloru.

Mamy też triki, które mają pomóc nam w ich układaniu, ale teraz chcemy podzielić się wami sztuczką na domową gumkę, dzięki której włosy będą silniejsze. Uwaga! Potrzebujesz jedynie pary rajstop i nożyczek!

td_block_13 limit=”1″ post_ids=”155907″]

Jak zrobić gumkę do włosów z rajstop?

Zrobienie gumki do włosów z rajstop jest prostsze, niż ci się wydaje. Jedyne co musisz zrobić, to odciąć nożyczkami część nogawki. Jej szerokość powinna być dobrana do grubości twoich włosów. Gumki szersze niż 7 centymetrów są już naprawdę grube. Jeżeli masz cienkie włosy, wystarczy ci zaledwie połowa tego. Kiedy już mamy odciętą część, zwijamy ją w rulon. Takim szybkim sposobem uzyskujemy gumkę idealną. Dlaczego twoje włosy ci za to podziękują? Oto cztery główne powody:

  1. Taka gumka nie gniecie, nie wyrywa i nie ciągnie włosów.
  2. Jest elastyczna i rozciągliwa.
  3. Nie zsuwa się z włosów.
  4. Dobrze trzyma włosy w kucyku, jak i w warkoczu.

Z takiej domowej gumki będą nie tylko cieszyły się twoje włosy, ale również twój portfel! W końcu nie tak naprawdę nie wydajesz pieniędzy, bo wszystko, co potrzebujesz do jej wykonania, masz już w domu. Jedyną wadą takiej gumki jest to, że szybko się niszczy. Pomyśl jednak, jak wiele gumek rozrywało się w twoich rękach kiedy próbowałaś zrobić zwykłego kucyka. Dodatkowo, z jednej pary rajstop jesteś w stanie zrobić 20 gumek! Taki zapas starczy ci na wiele miesięcy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

włosy
Screenshot SpiffyRascal, YouTube

Aby zrobić gumkę z rajstop, wystarczy przeciąć je wzdłuż ich szerokości. 

włosy
Screenshot SpiffyRascal, YouTube

Możemy wykonać dwa rodzaje gumek — klasyczną, i taką, którą zawiążemy dopiero na głowie. 

włosy
Screenshot SpiffyRascal, YouTube

Gumka z rajstop będzie idealnie trzymać nasze włosy, dodatkowo ich nie niszcząc. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Roksana Węgiel zdeklasowała Pierwszą Damę. Nikt się tego nie spodziewał
  4. Przebrał się za mamę, by zdać za nią prawo jazdy. Sytuacja wymknęła się spod kontroli
  5. Nowy Rok zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje 27-letni aktor
  6. Życie Wiśniewskiego się załamało, przeżył okropną tragedię w rodzinie. Długo nie mógł się pozbierać

źródło: kosmetycznepatenty.pl

 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.