Włosy wymagają takiej samej higieny jak całe nasze ciało. Jednak z uwagi na ich strukturę nie musimy w niektórych przypadkach myć ich codziennie. Niektóre rodzaje nawet tego nie lubią. Jednak aktualnie znajdujemy się w stanie epidemii i nasza higiena jest zdecydowanie bardziej rygorystyczna. Czy zalecane częstsze mycie rąk ma również odniesienie do częstszego mycia włosów?

Włosy są niezaprzeczalnymi nosicielami bakterii tak jak każda część naszego ciała, która ma kontakt z otaczającą nas rzeczywistością. Trycholog Anna Mackojć, lekarz z Instytutu Trychologii odpowiada jak często myć włosy w obliczu epidemii.

Włosy – czy przenoszą koronawirusa?

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, a więc mikro kropelki z kichnięcia lub kaszlnięcia zakażonej osiadają na innej, nie tylko dostając się do oczu, ust czy twarzy. Często koronawirus, jak i wiele wirusów zakaźnych osiada po prostu na ubraniu, a także na włosach. Dlatego, jak podaje kobieta.onet.pl, trycholog zdecydowanie poleca ich codzienne mycie, o ile mamy kontakt z innym ludźmi, byliśmy w sklepie, pracy czy komunikacji miejskiej. Dlaczego tak jest?

Wirus, który osiadł na naszych włosach, może później znaleźć się na poduszce, na której śpimy, a którą przecież ocieramy swoją twarz, usta, oczy. Tym sposobem możemy go przynieść do domu i zarazić się w sposób pośredni. To bardzo niebezpieczne. Dlatego, jeśli mamy kontakt ze światem zewnętrznym, nie siedzimy w domu, konieczne jest mycie włosów codziennie. 

  1. Nie żyje aktor ”M jak miłość” i ”Stawki większej niż życie”. Rodzina przekazała smutną wiadomość
  2. Niepokojące informacje WHO. Może dojść do drugiej fali epidemii
  3. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Jak zniosą to nasze włosy?

Niestety, niektóre rodzaje włosów bardzo nie lubią być myte codziennie, szczególnie dotyczy to włosów suchych, których zbyt częste pocieranie i czesanie mogą jeszcze bardziej się niszczyć. Jedak w momencie epidemii musimy to robić codziennie, jeśli mamy kontakt ze światem zewnętrznym. Jeśli nie wychodzimy z domu, myjemy włosy tak często, jak potrzebujemy.

Jak myć poprawnie włosy, by pozbyć się wszystkich nieczystości, które się na nich znajdują? Jak podaje kobieta.onet.pl, Trycholog Anna Mackojć, lekarz z Instytutu Trychologiiradzi, radzi przede wszystkim, by nie popełniać podstawowych błędów. Szampon należy nakładać najpierw na dłonie, a potem na włosy, nie bezpośrednio na skórę głowy. Drugą ważną rzeczą, jest umycie włosów dwukrotnie. Wówczas mamy pewność, że zostały dokładnie oczyszczone. Nie zapomnijmy też o odpowiedniej pielęgnacji i… na wszelki wypadek, często wymieniajmy pościel, z którą nasze włosy mają kontakt.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

włosy
fot. unsplash.com/ Element5 Digital

Włosy to nasza prawdziwa ozdoba. Musimy pamiętać, że w momencie epidemii wirus może przenosić się na wszystkim, dlatego, jeśli wychodzimy z domu, musimy myć włosy codziennie.

włosy
fot. pexels.com/ Gratisography

Trycholodzy nie zalecają wychodzenia z domu z mokrymi włosami, a w czasach epidemii jest to niedopuszczalne, bo wilgotne świetnie chłoną bakterie i nieczystości z powietrza.

włosy
fot. Arnel Hasanovic, unsplash.comko

Jeśli musimy myć włosy częściej niż zwykle, zmieńmy kosmetyki na delikatniejsze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Z ostatniej chwili: książę Albert zakażony koronawirusem. Pałac potwierdza
  3. Koronawirus w Polce: nie żyje ceniony lekarz. Był zarażony, przyczyna śmierci nie jest jasna
  4. TVP odwiedziło legendarnego aktora z okazji 100 urodzin. Na wizji przyznał się do innej orientacji, ukrywał ją całe życie
  5. Blond włosy dodają atrakcyjności? Przeprowadzono badania, wyniki odbierają mowę
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: kobieta.onet.pl

 

Poprzedni artykułMops zaprzyjaźnił się ze świnkami. Pies myje się z nimi i chodzi na zakupy
Następny artykułPilny apel Agaty Dudy do wszystkich Polaków. Jej prośba zaskoczy wielu
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.