Papierosy – ta powszechna używka może mieć zgubne działanie na nasze zdrowie. Ale nie tylko – może wywrzeć wpływ także na naszą urodę. Trycholodzy ostrzegają, że papierosy mogą źle działać m.in. na piękno naszej fryzury. Dlaczego? Jak na włosy działa nikotyna?

Jak na włosy działa nikotyna? Trycholodzy ostrzegają!

Papierosy mogą wywołać… wypadanie włosów! Nikotyna może spowodować poważne uszkodzenie mieszka włosowego, a przez to doprowadzić do wypadania Twoich pukli. Androgen znajdujący się w mieszkach włosowych może być nadmiernie wydzielany w wyniku spożycia nikotyny, co może prowadzić do wypadania włosów, a nawet trwałego łysienia – które jest nieodwracalne.

Może ona także blokować krążenie krwi i powodować uszkodzenia włosów. Nikotyna powoduje również nadmierne wydzielanie oleju – przez co włosy mogą przetłuszczać się dużo szybciej.

Nikotyna może zaburzać równowagę pH włosów i powodować, że skóra głowy zacznie mieć odczyn kwaśny, co jest częstą przyczyną wypadania pasm.

Według badań ludzie palący papierosy, łysieją częściej, niż ludzie niepalący. Szkodliwe substancje chemiczne uwalniane z nikotyny mogą powodować zatrzymanie wzrostu włosa. Skoro już ustaliliśmy, że może zaszkodzić poziomowi pH skóry głowy, oczywiste jest, że powstrzymuje także porost Twoich pasm.

Jak na włosy działa nikotyna?

Żółknięcie oczu jest częstym skutkiem ubocznym palenia zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Według ostatnich badań innym powszechnym efektem ubocznym nikotyny jest także pojawienie się przebarwień. Dzieje się tak nie tylko na włosach na głowie. U mężczyzn żółknięcie może nastąpić także na wąsach.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.