Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Uwielbiasz gorące kąpiele i nienawidzisz zimnego prysznica? Naukowcy nie mają dobrych wiadomości
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 13.11.2019 09:41

Uwielbiasz gorące kąpiele i nienawidzisz zimnego prysznica? Naukowcy nie mają dobrych wiadomości

woda
Fot.unsplash.com

Woda, a właściwie jej temperatura ma znaczący wpływ dla naszego zdrowia, a także ogólnej kondycji skóry. Jesteś miłośniczką długich gorących kąpieli? Nic dziwnego. Szczególnie w trwającym pełną parą, kapryśnym sezonie jesiennym są one tym, czego naprawdę potrzebujemy. Niestety naukowcy w tej kwestii są bezlitośni, a wyniki badań wprawiają w osłupienie.

Nie bez przyczyny kąpiel w wielu kulturach uznawany jest za rytuał, który ma oczyścić nie tylko ciało, ale również dusze i zmysły. Z założenia przynosić ma spokój, ukojenie, relaks i zadowolenie. Niestety okazuje się, że mnóstwo osób w trakcie kąpieli popełnia błędy. Dowiedz się razem z nami jak w prosty sposób polepszyć jej jakość, a tym samym zbawiennie wpłynąć na zdrowie i urodę.

Woda pełni kluczową rolę

Do tej pory uwielbiałaś spędzać długie godziny w wannie? Szybki i zimny prysznic na samą myśl wywołuje gęsią skórkę na całym ciele? Naukowcy nie mają zbyt dobrych wiadomości. Wyniki przeprowadzonych badan jednoznacznie wskazują, że ciepła woda nie wykazuje żadnych pozytywnych oddziaływań na naszą skórę.

Woda

Woda nie bez przyczyny uznawana jest za podstawę i najcenniejszy skarb świata.

Oprócz tego, że przynosi ukojenie zmysłom, a na ludzką psychikę działa niczym najlepsze antidotum… na tym jej zalety się kończą. Gorące kąpiele w znacznym stopniu doprowadzają do przesuszania się skóry. Nie zapominajmy, że ciepła woda usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale również warstwę lipidową, która jest naturalną barierą ochronną dla skóry. To właśnie ona strzeże przez nadmierną utratą wilgoci.

Zimny prysznic — jakie ma korzyści?

Okazuje się, że to właśnie zimna woda ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Zacznijmy od tego, że wzmacnia ona system odpornościowy oraz skutecznie pobudza cyrkulację krwi.

Oprócz tego pomaga zwalczać symptomy depresji oraz stresu. Wszystko dzięki beta-endorfinom, czyli hormonom, które wydzielają się w momencie kontaktu skóry z zimną wodą. To, jak długo będzie trwała taka kąpiel, zależy już tylko i wyłącznie od ciebie i twojej wytrzymałości.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Woda

Ciepła woda nie ma najlepszego wpływu na nasz organizm.

Woda

Woda, szczególnie zimna sprawi, że twój organizm ci za to podziękuje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie kupisz już tak łatwo futra. Nowe przepisy już wkrótce
  2. Na boku, na brzuchu czy na wznak? Pozycja, w której śpisz mówi o tobie więcej niż myślisz
  3. Jej ukochany zginął w wypadku. Dzień później dostała od niego tajemniczą paczkę
  4. Dominika Gwit pozuje w parku w krótkiej sukience. Aktorka zdobyła się na szczere wyznanie
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem