Wojna domowa: Elżbieta Góralczyk nie miała łatwego życia. Choć w Polsce należała do najbardziej rozpoznawalnych osób, to nie udało jej się rozwinąć kariery. Dla męża wyjechała do Austrii, gdzie zmagała się z wieloma problemami: Jestem matką, ale nikogo nie mam — mówiła w Fakcie.

Wojna domowa: Elżbieta Góralczyk pomimo wielkiego sukcesu zawodowego przeżyła prawdziwy koszmar w życiu prywatnym. Już jako dziecko nie miała łatwo, bo rodzice zmagali się z problemem alkoholowym. Gdy zdecydowała się odejść od męża tyrana, odwróciła się od niej córka. Będąc zupełnie sama, dowiedziała się, że cierpi na poważną chorobę.

Wojna domowa: Elżbieta Góralczyk

Wojna domowa: Elżbieta Góralczyk miała 14 lat, gdy z telewizji dowiedziała się, że trwają poszukiwania dziewczynki w jej wieku do nowego serialu. Poszła na casting, nikomu nic nie mówiąc. Po latach wspominała, że czuła, iż uda jej się dostać rolę. 

– Miałam na sobie zwyczajny, szkolny fartuszek z białym kołnierzykiem. Tak bardzo chciałam, żeby mnie wybrali. I udało się! – opowiadała w Fakcie.

Produkcji spodobało się, że była skromna. Choć otrzymała jedną z głównych ról, spotkała się z wieloma przykrymi słowami. Od dziewczyn, które poznała na castingu, dostawała listy krytykujące jej urodę. Aktorka przyznała, że bardzo przeżywała te słowa i zupełnie przestała lubić swój wygląd.

Gdy zakończyły się zdjęcia, a serial trafił do telewizji, zmarł ojciec Elżbiety Góralczyk. Młoda dziewczyna uznała, że musi pomóc matce i zaczęła pracować jako charakteryzatorka. Przyjaciel zaprosił ją do Austrii. Zgodziła się, bo potrzebowała materiałów do pracy. Tam poznała przyszłego męża.

Elżbieta Góralczyk: córka

Mąż Elżbiety Góralczyk okazał się tyranem. W rozmowie z Faktem mówiła, że mężczyzna zupełnie ją zniewolił. Nie mogła widywać się ze znajomymi, mąż podcinał jej skrzydła. Nie miała gdzie szukać pomocy, bo jej nowa, austriacka rodzina była dość zasadnicza.

– Teść twierdził, że ze zmywarki korzystają tylko leniwe kobiety. W czasach, kiedy nikt już sobie nie wyobrażał życia bez pralki, ja – żona bogatego prawnika – prałam pieluchy na tarze. Byłam wtedy świeżo po operacji, bo dziesięć dni po porodzie usunięto mi woreczek żółciowy — opowiadała.

W trudnym małżeństwie starała się wytrwać, bo chciała, aby jej córka Dominika miała pełną rodzinę. Choć była krytykowana i pouczana na każdym kroku, a wszystkie obowiązki spoczywały na jej barkach, to wiele lat udawała, że dobrze sobie radzi. Gdy córka miała kilkanaście lat, w końcu zdecydowała się odejść od męża. Niestety, nastolatka oskarżała matkę o rozbicie rodziny i zupełnie odwróciła się od matki.

– Jestem matką, ale nikogo nie mam. Dominika wiedziała o mojej chorobie, ale ja jej nie interesuję […]. Nie mam jej tego za złe. O nic nie obwiniam. Studiowała dwa fakultety. To kosztuje, a ja jej tego nie mogłabym teraz zapewnić. Ojciec, owszem — mówiła w Fakcie.

Pomimo zachowania córki Elżbieta Góralczyk mówiła, że jest z niej dumna i kocha ją, choć ta nawet do niej nie dzwoni. Dominika pod pseudonimem Anik Kadinski brała udział w austriackich eliminacjach do Eurowizji, gdzie zajęła drugie miejsce.

Elżbieta Góralczyk nie żyje

Po rozwodzie Elżbieta Góralczyk została z niczym. Radziła sobie, ale nie przewidziała, że dotknie ją straszliwa choroba. Z dnia na dzień słabła, zauważyła zżółknięcia na dłoniach i źrenicach. Wtedy udała się do lekarza.

– To chyba jakaś pomyłka, z takimi wynikami to pani by już nie żyła — usłyszała.

Okazało się, że aktorka cierpi na HUS (zespół hemolityczno-mocznicowy). Choroba wpływa na wiele narządów, szczególnie na nerki. Elżbieta Góralczyk musiała przechodzić dializy, które bardzo źle znosiła. W dodatku lekarze nie potrafili dobrać odpowiedniego leczenia. Do 2004 roku przeszła jedenaście operacji. Nie mogła jeść, pić ani spać. W rozmowie z Faktem mówiła, że nawet wtedy córka nie interesowała się jej losem. Elżbieta Góralczyk zmarła 16 stycznia 2008 roku w Wiedniu, w wieku 58 lat. 

ZOBACZ ZDJĘCIA ELŻBIETY GÓRALCZYK:

Wojna domowa: Elżbieta Góralczyk
fot. screen Wojna domowa

Elżbieta Góralczyk była jedną z gwiazd kultowego serialu Wojna domowa.

Wojna domowa: Elżbieta Góralczyk
filmpolski.pl

Jako 14-latka była uwielbiana przez widzów w całym kraju.

Wojna domowa: Elżbieta Góralczyk
fot. screen Wojna domowa

Niestety, zrezygnowała z kariery aktorskiej i wyjechała do Austrii, gdzie aż do śmierci zmagała się z wielkimi problemami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolejna uczestniczka „Tańca z Gwiazdami” ujawniona! To gorąca piękność!
  2. Anna Komorowska ma powody do radości! Mąż zrobił dla niej coś niezwykłego!
  3. Krystyna Pawłowicz „tłumaczy” miłość i atakuje społeczność LGBT. „Boga obrażacie”
  4. Duncan James ujawnił swoją orientację! Przystojny gwiazdor pokazał zdjęcie ze spektakularnym mężczyzną
  5. Wykształcenie Ewy Farnej wzbudza wiele wątpliwości. Studiowała na prestiżowej uczelni
  6. Przed śmiercią Kora widziała nieprawdopodobne i porażające rzeczy. Jej siostra dopiero teraz ujawnia
  7. Żona Zenka Martyniuka nie wytrzymała. Ujawnia prawdę o małżeństwie syna, to wszystko było kłamstwem

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułAktorka „Na Wspólnej” jest w zaawansowanej ciąży! Pokazała duży brzuszek, niedługo będzie rodzić
Następny artykułZwycięzca programu ”Project Runway” pracuje z Evą Minge. Tworzą razem wspaniałe kolekcje
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.