Wojsko już jutro wyjdzie na ulice. W piątek 23 października pojawiło się zarządzenie prezesa Rady Ministrów, w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji. Nikt nie spodziewał się podobnej decyzji, a wielu Polaków czuje się zaniepokojonych. Ministerstwo Obrony Narodowej zabrało głos w sprawie.

W piątek 23 października w Dzienniku Urzędowym Rzeczpospolitej Polskiej pojawiło się zarządzenie Mateusza Morawieckiego. Jak się okazuje, decyzja w sprawie została podjęta. Już jutro na ulice polskich miast wyjdzie wojsko.

Wojsko wyjdzie na ulice polskich miast

Jak wynika z Monitora Polskiego, wojsko wyjdzie na ulice polskich miast już jutro 28 października i będzie wspomagało policję do odwołania.

– W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego – przekazał premier Mateusz Morawiecki w rozporządzeniu.

W związku z trwającymi w kraju manifestacjami, wielu Polaków poczuło się zaniepokojonych decyzją prezesa Rady Ministrów. W sieci pojawiły się głosy, że zapadła ona nie tylko w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, ale również ze strajkami przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, które mają w Polsce miejsce od czwartku 22 października i są zaplanowane na środę 28 października, właśnie wtedy, kiedy wojsko ma wyjść na ulice, a także w piątek 30 października. Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło skomentować sprawę. 

  1. Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos
  2. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską
  3. Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę

Koronawirus w Polsce: Wojsko wesprze policję. Komentarz MON

Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło skomentować pogłoski w sieci, dotyczące wspieranie policji przez wojsko. 

– Odpowiadając na komentarze ws. wsparcia Policji przez Żandarmerię, informujemy, że taka pomoc była udzielana również podczas 1 fali epidemii. To standardowe działania, które nie mają związku z manifestacjami. Żandarmeria pomaga m.in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny –  przekazało na Twitterze.

Dodatkowo, jak przypomniał serwis informacyjny Wiadomosci.radiozet.pl, szef MON Mariusz Błaszczak, już na przełomie marca i kwietnia ogłosił, że policyjne patrole będą wspierane przez żołnierzy Wojska Polskiego. Jak deklarował wtedy, formuła ta była poprzednio wykorzystywana podczas świąt i wzmożonego ruchu.

W sprawie postanowił wypowiedzieć się również rzecznik rządu. Wystosowano oficjalny komunikat.

– W związku z sensacyjnymi nagłówkami dotyczącymi wsparcia Żandarmerii Wojskowej w zakresie działań związanych z COVID-19 przypominam, że analogiczne decyzje były wydane wiosną tego roku. Z oczywistych względów były przyjęte pozytywnie, jako element wsparcia walki z epidemią – czytamy na Twitterze Piotra Müllera. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wojsko
Fot. monitorpolski.gov.pl

W Monitorze Polski pojawiło się zarządzenie prezesa Rady Ministrów. Wojsko wyjdzie na polskie ulice, by wspierać policjantów już jutro, 28 października.

W sprawie decyzji premiera pojawiło się wiele komentarzy. Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło zabrać głos. 

Oficjalny komentarz wydał również rzecznik rządu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy otrzymają spore wsparcie od ZUS. Nowy projekt ucieszy tysiące osób, znamy szczegóły
  2. Władze załamują ręce. Olbrzymi wzrost chęci rezygnacji z kościoła katolickiego w Polsce. Za granicą Polski kraje są laickie
  3. ”SE” ujawnia, ile kosztuje nielegalna aborcja w Polsce. ”Nieopłacalne”, podano też kwoty w innych krajach
  4. Nagle ksiądz zwrócił się do protestujących kobiet. Skandaliczne słowa, nie zamierza nawet przeprosić
  5. Od piątku będzie można przemieszczać się tylko do pracy? Nieoficjalne informacje ”Interii”
  6. Julia Przyłębska przerwała milczenie ws. wyroku TK. Oburzająca wypowiedź, wielu Polaków będzie wściekłych
  7. Najprostsze ciasto z malinami, jakie kiedykolwiek powstało. Każdy domownik poprosi o przepyszną dokładkę

źródło: monitorpolski.gov.pl, Twitter, wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułSzczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
Następny artykułKasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.