WOŚP jest już znana na całym świecie, co roku padają kolejne rekordy zebranych pieniędzy. Większość Polaków pochwala działania Jurka Owsiaka i chętnie biorą udział w jego akcji. A jak jest z wami? Popieracie tego działacza, czy raczej patrzycie sceptycznym okiem na jego poczynania? Trzeba przyznać, że od kilkunastu lat aktywnie działa i realnie pomaga potrzebującym.

Według ostatnich sondaży przeprowadzonych przez Inquiry wynika, że większość Polaków jest dumna z działań WOŚP. Po ostatnim finale padł kolejny rekord zebranej kwoty. Popieracie organizację Jurka Owsiaka?

Poparcie dla WOŚP

Portal newsroom.wosp.org.pl przytacza badanie opinii Polaków na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z sondażu wyraźnie wynika, że o akcji słyszeli praktycznie wszyscy w Polsce, a prawie 80 procent rodaków popiera tę inicjatywę.

— Jednocześnie ideę WOŚP popiera 79 procent dorosłych Polaków, przy czym 67 procent wybrało odpowiedź „zdecydowanie popieram”. Przeciwnego zdania jest zdecydowana mniejszość, 11 procent badanych, a 9 procent nie ma wyrobionej opinii w tej sprawie — czytamy na wspomnianej już wyżej stronie.

W tym roku na 28. Finale udało się zebrać 186 133 610,66 złotych. Pieniądze trafiły do potrzebujących.

Kim jest Jurek Owsiak?

Jurek Owsiak jest polskim dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, showmanem, działaczem charytatywnym i społecznym. Jednocześnie jest założyciel i prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomysłodawcą i organizatorem corocznego Finału WOŚP oraz Pol’and’Rock Festival.

Urodził się 6 października 1953 roku w Gdańsku, ale w wieku ośmiu lat przeprowadził się z rodzicami do Warszawy, gdzie mieszka do dzisiaj. Zdał maturę i próbował zdać na Akademię Sztuk Pięknych, niestety nieskutecznie. Za swoją działalność społeczną i charytatywną był wielokrotnie nagradzany. Od 2014 roku jest Honorowym Obywatelem miasta stołecznego Warszawy. Kilkukrotnie był nominowany nawet do Pokojowej Nagrody Nobla.

A wy, do której części Polaków należycie? Popieracie działania Jurka Owsiaka oraz jego Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Źródła: wikipedia.org, newsroom.wosp.org.pl

Poprzedni artykułMamy numery oszustów. Pod żadnym pozorem na nie nie oddzwaniaj, mają nowy sposób na wyłudzenie majątku
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan urodziła? W sieci pojawiło się zdjęcie, fani patrzą tylko na jedną rzecz
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.