Zatrważające zachowanie jednego z księży. Na nagraniu widać, jak duchowny z krakowskiego kościoła przegania wolontariuszkę WOŚP, która zbierała datki. Diabelska organizacja – słychać na filmiku.

Przed kościołem św. Szczepana w Krakowie na rzecz WOŚP zbierała datki jedna z wolontariuszek. Nagle jeden z księży z tamtejszej świątyni podszedł do niej i w ostrych słowach kazał jej opuścić teren przed kościołem. Do sieci trafiło nagranie.

Ksiądz przegonił wolontariuszkę WOŚP

Na nagraniu słychać, jak duchowny wykrzykuje:

Diabelska organizacja! Won stąd!

Wideo trafiło na Facebooka, gdzie zostało udostępnione przez jedną z internautek. Kobieta zauważyła nagranie na profilu kogoś innego i postanowiła podać je dalej.

Ksiądz cały czas powtarza słowa „Won stąd!” i „Wara!”. Na filmiku widać, że młoda wolontariuszka próbuje się przeciwstawiać, ale zachowanie duchownego jest na tyle nachalne, że w końcu dziewczyna ustępuje.

Ksiądz nie szczędził również słów na temat telewizji TVN, którą nazwał „diabolistyczną”, a samą organizację WOŚP określił jako „diabelską”.

Portal internetowy Onet próbował skontaktować się w tej sprawie zarówno z parafią, jak i krakowską kurią. Jednak redakcji nie udało się otrzymać żadnej stosownej odpowiedzi.

Onet nie poddawał się w próbie uzyskania informacji i zgłosił się do biura prasowego episkopatu. Ci z kolei odesłali ich do kontaktu z krakowską kurią, lecz w niedzielę nikt nie odebrał telefonu.

Ksiądz nie przebierał w słowach

W pewnym momencie widać, że duchowny prawdopodobnie zauważył, iż jest nagrywany. Nie przeszkodziło mu to jednak w przerwaniu swojego niestosownego zachowania, a wręcz przeciwnie.

Kiedy zobaczył nagrywający go telefon, wpadł w jeszcze większy gniew. Zaczął ubliżać telewizji TVN, twierdząc, że „sam Antychryst siedzi w tym”. Nagranie trafiło do sieci, możecie zobaczyć je poniżej.

Filmik nie pozostał bez reakcji internautów, którzy zdążyli zostawić pod nim wiele komentarzy. Użytkownicy twierdzili, że takie zachowanie jest po prostu „przykre”, inni dodawali, że duchowny się zezłościł, ponieważ pieniądze „nie wpadłyby do niego”.

Szkoda, że tacy ludzie dostają gigantyczne pieniądze z budżetu państwa, często kosztem wsparcia dla lepszej opieki zdrowotnej, na którą my się później musimy składać, żeby było lepiej…

Niestety, to najbardziej zatwardziała parafia w Krakowie, w czasie nauk przedkomunijnych syna usłyszałam, że matki grzeszą przychodząc na niedzielne msze w jeansach – pisali internauci.

Niestety, ale to niejedyne skandaliczne zachowanie duchownych, o którym ostatnio donoszą media. Równie głośno było, gdy ksiądz o strajkujących kobietach mówił: „rozwrzeszczana tłuszcza, która wykrzykuje wulgaryzmy”.

Zobacz wideo:

Ksiądz przegonił wolontariuszkę WOŚP. Nie przebierał w słowach.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook, Onet

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl