Ida Nowakowska bez wątpienia jest niezwykle profesjonalną prezenterką, ale i jej czasem przydarzają się wpadki. Taka sytuacja miała miejsce przy okazji wykonywania eksperymentu w trakcie transmisji „Pytania na Śniadanie”.

Warto jednak zaznaczyć, że za sam błąd nie odpowiadała prezenterka. Całą sytuację zabawnie podsumował za to Aleksander Sikora.

Ida Nowakowska i jej nieudany eksperyment

W ramach „Pytania na Śniadanie” prowadzący oraz producenci starają się nie tylko informować i zabawiać widzów, ale także ich edukować. W związku z tym czasem w bardzo przystępny sposób przedstawiana jest wiedza z zakresu biologii, fizyki czy chemii. Tak właśnie było ostatnio, gdzie przy okazji prostego eksperymentu pokazano, jak działają sole do kąpieli i z czego wynika ich musujący efekt.

By dobrze go zaprezentować, prowadzący, czyli w tym wypadku Ida Nowakowska i Tomasz Wolny, mieli wrzucać kule do przezroczystych naczyń laboratoryjnych, w których całą reakcję chemiczną można zaobserwować najlepiej. W niektórych przypadkach faktycznie się to udało, ale nie wtedy, gdy honory czyniła prezenterka. Jej kula bowiem rozpuściła się na tyle, że zalała pianą nie tylko całe naczynie, ale również i stół. Sytuacja ewidentnie wymknęła się spod kontroli.

Co ciekawe, tuż przed wrzuceniem kuli Ida stwierdziła, że już kiedyś przelała jej się piana w związku ze zbyt dużą ilością soli do kąpieli. Teraz sytuacja się powtórzyła, choć nie z jej winy. Eksperci powinni byli przygotować większe naczynie. Jeden z nich, który nadzorował całe zajście, był wpadką kompletnie niewzruszony. Gdy naczynie się przelało, po prostu stwierdził, że mogło się to wydarzyć. Mniej spokojny był za to drugi z prowadzących, który szybko przeniósł naczynie nad trawę, by czasem nie zalało jakiegoś sprzętu lub kabli.

Chwilę później transmisja przeniosła się do letniego studia, gdzie zasiadali Aleksander Sikora i Małgorzata Tomaszewska. Prezenter postanowił zabawnie i elokwentnie skwitować zaistniałą u kolegów wpadkę.

– Prowadzący się wpienili skomentował Sikora.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  2. Używasz perfum? O jednej rzeczy możesz nie mieć pojęcia, zdumiewające informacje
  3. „Lepiej, żeby prawda nie ujrzała światła dziennego”. Hakiel zamieścił tajemniczy wpis ws. rozstania z Cichopek

Źródło: jastrzabpost.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl