Program ”Jeden z dziesięciu” zafundował ostatnio widzom spory powód do śmiechu. Podczas trwania teleturnieju jeden z uczestników widocznie bardzo się zestresował i wyjątkowo zabawnie odpowiedział na pytanie dotyczące architektury. Nawet on nie mógł zachować powagi.

“Jeden z dziesięciu” zdecydowanie zasługuje na miano jednego z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce. Na ekranach pojawił się już w 1994 roku i od tego czasu w żaden sposób nie zmienił swojej formuły. Wymagające pytania potrafią jednak zestresować, tak było w tym przypadku.

Wpadka w programie “Jeden z dziesięciu”

Uczestnik programu otrzymał pytanie dotyczące architektury i udzielił na nie rozbrajającej odpowiedzi. Prowadzący zapytał: “Jak nazywa się element architektoniczny składający się z dwóch podpór?”

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest “arkada”, jednak zamiast tego określenia, pan Jarosław powiedział… “pomidor”. Groteskowa odpowiedź wywołała wybuch śmiechu u samego uczestnika.

Podobnie było z resztą w przypadku samego prowadzącego, któremu też trudno było zachować powagę. Na szczęście okazało się, że uczestnik ma do siebie wielki dystans. To wielki plus, zwłaszcza, że ten fragment teleturnieju ujrzały już tysiące widzów nie tylko za sprawą Telewizji Polskiej, ale i internetu.

Zabawne zdarzenie zostało opublikowane na platformie YouTube przez “Krigora”. Poniżej sami możecie zobaczyć groteskową scenę z programu “Jeden z dziesięciu”.

“Jeden z dziesięciu” niezmienny od lat

Od 1994 roku przebieg teleturnieju niezmiennie nadzorowany jest przez Tadeusza Sznuka. Jego zadaniem jest nie tylko zapewnienie dobrej atmosfery i pilnowanie zasad, ale i wyznaczanie wysokiego poziomu programu. Być może jest on jednym z najlepszych prowadzących w całej historii TVP.

Uczestnicy teleturnieju “Jeden z dziesięciu” powinny mieć szeroką wiedzę na temat niemal każdej dziedziny. Pytania w programie dotyczą bowiem historii, kulinariów, polityki, matematyki, fizyki czy literatury.

Co ważne, mimo upływu lat oglądalność programu nadal jest wysoka. Według danych Centrum Informacji TVP średnia oglądalność teleturnieju wynosi około 1,7 mln widzów.

Źródło: antyradio.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kasia Cichopek pokazała brzuszek
  2. Pogrzeb ofiar Jacka Jaworka. Policja ochraniała żałobników
  3. Nie żyje Monika Kowalczyk