Lelum.pl > Samo Życie > Wpis ze szpitala poruszył Polaków. To zrobił lekarz po wizycie pacjentki, hit w sieci
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.04.2023 12:11

Wpis ze szpitala poruszył Polaków. To zrobił lekarz po wizycie pacjentki, hit w sieci

None
fot. facebook.com/PKKinfo, Valelopardo/Pixabay

W jednym z krakowskich szpitali doszło do niecodziennej sytuacji. Wypis, który otrzymała ta pacjentka, oprócz recepty, zawiera zaskakujące wskazówki. Zdjęcie bardzo szybko zyskało rozgłos w Internecie. 

Nie każdemu udaje się natrafić na prawdziwego lekarza z powołania. Ta kobieta dostała od specjalisty coś więcej, niż kolejny wypis ze szpitala. Była mile zaskoczona, gdy go przeczytała!

 

Pobyt w szpitalu nie zakończył się zwykłym wypisem

Nie wszyscy pracownicy szpitali i przychodni nadają się do pracy z drugim człowiekiem. W Internecie można znaleźć mnóstwo historii pacjentów, którzy uskarżają się na to, jak zostali potraktowani przez personel służby zdrowia. I choć niektóre przypadki sprawiają, że włos jeży się na głowie, tym razem pewną kobietę zadziwiła rzadko spotykana troska lekarza o całkiem, mogłoby się z pozoru wydawać, prozaiczną rzecz.

Pacjentka otrzymała wypis ze szpitala, ale oprócz rozpiski leków znajdowało się w nim coś jeszcze. Dokument zawierał szczegółową instrukcję powrotu kobiety do jej domu, wraz z godzinami odjazdów i numerami autobusów.

Dramatyczne wieści. Nie żyje członek „Varius Manx”. Fani i grupa wstrząśnięci

Ten wypis ze szpitala wprawił Polaków w zdumienie

Zdjęcie, które udostępniła na swoim fanpage'u na Facebooku Platforma Komunikacyjna Krakowa – PKK, szybko zyskało w sieci rozgłos. Przedstawia wypis, na którym lekarz zanotował szczegółowy plan podróży ze szpitala do wsi Lusina. Internauci są zachwyceni jego gestem!

- Lekarz z powołania z sercem oby takich było więcej, wielki szacun. - Pod postem możemy przeczytać wiele pozytywnych komentarzy.

- No i brawo dla lekarza za kreatywne podejście do wypisu - pisze ktoś inny.

- Ordynatorowi należą się też brawa, że taki wypis podpisał - podkreśla kolejna internautka.

Pobyt w szpitalu nie musi być przykrym doświadczeniem

Jak zauważył i skomentował jeden z internautów:Da się, da się, trzeba tylko chcieć i mieć choćby odrobinę człowieczeństwa w sobie”. Są to kluczowe słowa, którymi można podsumować całą sprawę. Mamy nadzieję, że dzięki podobnym gestom, w przyszłości będziemy mogli czytać o polskiej służbie zdrowia w samych superlatywach. 

Tagi: lekarz szpital