Wrzesień przyniesie spore zmiany w życiu Polaków. Oczywiście w głównej mierze będą one uzależnione od sytuacji epidemicznej, ale eksperci zwracają uwagę na coś zupełnie innego. Ich badania dotyczą aż 41 procent z nas.

Wrzesień to początek jesieni, a ta stawia przed nami wiele znaków zapytania. Zastanawiamy się, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna w Polsce, sytuacja zakładów pracy, szkół, uczelni. Z tego powodu aż 41 procent Polaków na jesień podejmie ważną decyzję.

Wrzesień – epidemia koronawirusa, przesiądziemy się na jednoślady?

Według badań przeprowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe epidemia bardzo wpłynęła na wybór jednośladów zamiast poruszania się tłocznymi środkami komunikacji miejskiej. Okazuje się, że co piąty rowerzysta jeździ w tym roku więcej niż w poprzednim, a około 41 procent Polaków na co dzień wybiera ten sposób komunikacji.

W ostatnim czasie wielu z nas zaczęło martwić się sytuacją epidemiczną. Pojawiło się wiele nowych ognisk koronawirusa, zachorowania gwałtownie wzrosły. To sprzyja większej dyscyplinie przestrzegania reżimu sanitarnego, a co za tym idzie wyboru roweru zamiast autobusu, tramwaju, metra, szczególnie jeśli zgodnie z planem, wrócą obostrzenia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Ważna wiadomość dla urodzonych przed 1970 rokiem. To już pewne
  2. Lidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądze

Polacy coraz częściej wybierają rower

Jak podaje interia.pl Polskie Stowarzyszenie Rowerowe, przeprowadziło badanie, by sprawdzić, o ile więcej Polaków wybiera rower w roku 2020 niż w roku 2019. Wyniki zaskakują, bo jest to aż 24 procent więcej osób.

Światowa Organizacja Zdrowia, WHO przekazała, że jazda rowerem jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem podczas epidemii koronawirusa, dodatkowo nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulegnie zmianie, możemy być pewni, że na jesień rowery opanują polskie ulice. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wrzesień
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Polacy z uwagi na strach przed koronawirusem, przesiedli się na rowery.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rząd od 1 września wprowadza nowy obowiązek dla Polaków. Wielu będzie niezadowolonych
  2. Adam: „Każdy facet chce mieć tzw. żonę-idiotkę. Takie są najlepsze na życie”
  3. Nowe obostrzenia na weselach jeszcze w tym tygodniu. MZ przekazuje szczegóły
  4. W mieszkaniu zmarłego ojca znalazła słoiki. Natychmiast udała się po pomoc
  5. Nigdy nie łącz ogórka z 1 składnikiem. Skutki są gorsze, niż może nam się wydawać

Źródło: biznes.interia.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!


 

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl