Niesamowite wiadomości z zagranicy. 25-latka urodziła dziewięcioraczki. Poród odbył się bez komplikacji. Mama i niemowlęta czują się dobrze. 

Media poinformowały o niezwykłym porodzie. 25-letnia Malijka urodziła dziewięcioraczki. Według wcześniejszych wyników USG kobieta miała urodzin siedmioro dzieci. 

25-latka urodziła dziewięcioraczki

25-letnia Halima Cisse potrzebowała opieki specjalistów. Została przewieziona do szpitala w Maroku. Tam 4 maja urodziła 9 dzieci.

Halima rodziła przez cesarskie cięcie. Według wcześniejszych badań USG kobieta miała urodzić 7 dzieci. 

Jak poinformowała minister zdrowia Mali, noworodki i mama czują się dobrze. Halima Cisse urodziła pięć dziewczynek i czterech chłopców. 

td_block_13 limit=”1″ post_ids=”306965″]

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Za kilka tygodni 25-latka wraz z niemowlętami powinni wrócić do domu. 

Niezwykle rzadka ciąża 

Lekarze, którzy zajmowali się ciążą Halimy byli bardzo zaniepokojeni. Tak rzadka mnoga ciąża powoduje zwykle wiele powikłań, w wyniku których niektóre dzieci nie dożywają do porodu. 

Jak poinformowała agencja Reutera, ciąża Malijki zafascynowała naród Afryki Zachodniej i sprawiła, że uwaga wszystkich przywódców kraju skupiła się właśnie na tym niezwykłym porodzie. 

Minister zdrowia Mali złożyła gratulacje zespołowi medycznemu z Mali i Maroka, któremu z sukcesem udało się doprowadzić do szczęśliwego rozwiązania. 

My również dołączamy się do gratulacji dla personelu, ale przede wszystkim dla świeżo upieczonych rodziców! 

Zobacz post:

COMMUNIQUE DU MINISTERE DE LA SANTE
ET DU DEVELOPPEMENT SOCIAL SUR L’ACCOUCHEMENT DE MADAME HALIMA CISSE

La ministre…

Opublikowany przez Gouvernement du Mali Wtorek, 4 maja 2021

 

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: Tvn24.pl