Współpracownik, który śmierdzi? Każda z nas wie, że to nic przyjemnego. To dosłownie – śmierdzący problem. Jak sobie z nim poradzić? Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe. Powiedzieć wprost? Nie każdy się na to odważy. Zasugerować? Ale jak? Niektórzy ten problem mają już za sobą, a dziś dzielą się skutecznymi rozwiązaniami.

Pomimo pozorów śmierdzący współpracownik, to temat tabu, a jednocześnie problem, który pojawia się wyjątkowo często. Jak się pozbyć śmierdzącego i niezręcznego problemu? 

Śmierdzący współpracownik

Na to pytanie najlepiej znają odpowiedź kobiety, które uporały się z podobnym delikwentem. Nieprzyjemna woń, pochodząca z sąsiedniego biurka czy stanowiska, może być skutkiem zbyt rzadkiego kąpania się, zmiany ciuchów, lub po prostu zwiększonej potliwości. 

Największym problemem osoby, która nieprzyjemnie pachnie, jest fakt, że sama zainteresowana nie czuje swojego zapachu, bo po prostu do niego przywykła – podobnie jak przyzwyczajamy się do perfum, które ostatecznie przestajemy czuć. Nie ma co ukrywać, że to bardzo delikatna sprawa, i tak też trzeba będzie ją załatwić. Kobiety, które mają to już za sobą, podpowiadają, jak rozwiązać ten niewygodny problem.

  1. Wiadomo, gdzie za granicę wybiera się Andrzej Duda. Ujawniono jego wielkie plany
  2. Uważajcie podczas spacerów w Warszawie i patrzcie pod nogi. „Po Bielanach grasuje morderca
  3. Siedziba partii w Warszawie została ostrzelana. Ktoś próbował trafić w plakat z wizerunkiem jednego polityka

Współpracownik nie powinien być zły

Pierwsza sprawa to zachowanie delikatności. W momencie, w którym dobrze znamy osobę, która nieprzyjemnie pachnie, możemy sobie pozwolić na szczerą, aczkolwiek wciąż delikatną rozmowę – w tym wypadku najlepiej powiedzieć wprost. Można zrobić to także delikatnym żartem – sugerując tym samym, że przy tak wysokich temperaturach, jakie mamy obecnie i naszej koszulce przydałaby się kąpiel.

Kolejnym sposobem jest zareklamowanie i rekomendowanie współpracownikowi o nieprzyjemnym zapachu, dezodorantów i innych środków odświeżających. Takiej osobie można wręczyć też prezent, składający się ze środków myjących – to opcja dla tych mniej odważnych. Mimo wszystko jednak zawsze zalecamy szczerą i delikatną rozmowę. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

współpracownik
fot. pixabay.com – Karolina Grabowska

W biurze powinno być czysto i pachnąco, i taki też powinien być twój współpracownik.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mszyce niszczą twoje krzewy owocowe? Zasiej obok nich jedną konkretną roślinę
  2. Nie żyje legenda Kołobrzegu. Mieszkańcy pogrążeni w żałobie. Nadmorski kurort nie będzie już taki sam
  3. Czarna seria znanego programu TV. Nie żyje Grant Imahara, kolejna gwiazda „Pogromców mitów”
  4. Panna młoda zmarła na własnym weselu. Wszystko przez fatalną pomyłkę
  5. 60-letnia Majka Jeżowska szykuje się do ślubu. Zdradziła szczegóły, nie będzie to typowa ceremonia
  6. Donald Tusk w końcu skomentował wynik wyborów. Jego słowa na długo zapadną w pamięć

Źródło: wizaz.pl

 

Poprzedni artykułTVN wydał oficjalne oświadczenie. Uwielbiany dziennikarz odchodzi ze stacji, Kinga Rusin zabrała głos
Następny artykułCzekają nas wielkie zmiany w mediach. Na celowniku jest telewizja TVN
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.