Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W związku z nim w mediach poruszano kwestie problemów natury mentalnej, które często są bagatelizowane, a w konsekwencji mogą doprowadzić do najgorszego. Komunikat w tej sprawie wydała także Edyta Górniak.

Przy okazji artystka udostępniła chwytający za serce apel jednego z popularniejszych obecnie zawodników MMA, który w poruszający sposób mówił o samobójstwie swojego kolegi.

Edyta Górniak udostępnia apel zawodnika MMA

Paddy Pimblett to jeden z najlepiej zapowiadających się zawodników MMA na świecie. Kilka miesięcy temu po jednej ze swoich wygranych walk podzielił się poruszającą historią. Jak wyjawił o 4 nad ranem w piątek, tuż przed ważnym starciem dowiedział się, że jego przyjaciel odebrał sobie życie.

Rozemocjonowany zawodnik wręcz wyrwał mikrofon z rąk dziennikarza, który przeprowadzał z nim wywiad i zaczął z ogromnym przekonaniem apelować do widzów na hali i tych przed telewizorami na całym świecie, by porzucili stereotyp mężczyzny, który ze swoimi problemami musi radzić sobie sam. Zachęcił, by każdy mówił o swoich problemach otwarcie i szukał pomocy.

– Wolałbym, żeby mój przyjaciel płakał na moim ramieniu, niż żebym teraz musiał iść na jego pogrzeb — apelował Pimblett.

Edyta Górniak dołącza się do apelu

Piosenkarka nie tylko udostępniła wideo ze wspomnianą przemową, ale także przetłumaczyła jej najważniejszy fragment, by jej fani dobrze zrozumieli, o co chodzi. Chwilę później sama dodała kilka słów od siebie. Całkowicie poparła Pimbletta.

– Kochani Mężczyźni wszyscy wiemy, że istnieje niepisany stereotyp, iż nie jest męskie podzielić się swoimi problemami. Namawiam was do odstąpienia od tego zachęcała wokalistka.

Podkreśliła przy tym, że kobiety bardzo chętnie wysłuchają i pomogą. Zapewniła tym samym mężczyzn, że nie powinni obawiać się szczerości.

– Jesteście nam potrzebni. W swojej pełnej mocy — skwitowała Edyta Górniak.

Zobacz post:

Edyta Górniak
instagram.com/edytagorniak

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

      1. Edyta Górniak studiuje w Tajlandii, choć nie ma nawet matury. Nie zgadniecie czego się uczy
      2. Na co pomaga neo-angin? Sprawdź
      3. Wystąpił w pierwszej edycji Big Brothera, dziś ma 54 lata. Kiedy mówi, gdzie pracuje, ludzie myślą, że to żart

 Źródło: Pudelek/ Viva!

 

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl