Pytania do ginekologa, to bolączka wielu z nas. Wydaje się oczywiste, że lekarzowi możemy je zadać – nie każda z nas jednak, na to odwagę. Postanowiliśmy wyjść wam naprzeciw i poznać odpowiedzi.

Wizyta u ginekologa to nie zawsze przyjemna sprawa. Często sama wizja działa na nas paraliżująco, wstydzimy się rozebrać i boimy się tego, co możemy usłyszeć. Wizyta u ginekologa, to nie tylko badania, to również okazja, by zadać pytania. Często wstydzimy się tego, ponieważ boimy się osądzania ze strony lekarza. 

Mimo to, pytania, które chcemy zadać, są bardzo ważne i powinniśmy mieć możliwość poznania odpowiedzi. Postanowiliśmy wyjść wam naprzeciw i dowiedzieć się jakie są odpowiedzi, na najczęstsze pytania, które wstydzimy się zadać.

Pytania do ginekologa, których wstydzimy się zadać

 1.  Jaki wygląd warg sromowych jest prawidłowy? Nie martw się, wargi sromowe są różne. Małe, duże, asymetryczne. Mają również różne kolory i struktury. Jeżeli nie przeszkadzają ci w funkcjonowaniu – wszystko jest w porządku
 2. Czy dziwne odgłosy z pochwy, podczas seksu są normalne? Oczywiście! W czasie seksu wymieniamy się z partnerem płynami i dochodzi do ruchu, który może powodować np. zapowietrzenie. 
 3. Mam wytrysk podczas orgazmu. Czy to normalne? Jak najbardziej! Kobiecy wytrysk również występuje, większość kobiet nie jest w stanie go uzyskać. Należysz do uprzywilejowanej grupy.
 4. Czy seks analny jest bezpieczny? Tak. Musisz jednak pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze lubrykant i prezerwatywa. Nie wolno łączyć seksu analnego z seksem dopochwowym.
 5. Mam orgazm po samych pieszczotach piersi, o co chodzi? Każda kobieta może ci pozazdrościć. Mało kto, ma tak wrażliwe ciało. 
 6. Odczuwam ból, gdy partner wchodzi głęboko, dlaczego? Może się tak stać, gdy członek twojego partnera dotyka twojej macicy albo pęcherza.
 7. Czy mogę zajść w ciąże, gdy mój partner ma wytrysk wokół pochwy? Tak, możesz zajść w ciąże.
 8. Czy masturbacja może pozbawić mnie przyjemności z seksu? Tak. Jeżeli masturbujesz się zbyt często, może dojść do sytuacji, w której twój partner nie będzie w stanie cię zaspokoić.
 9. Czy po porodzie utracę przyjemność z seksu? Seks może być inny, ale nie utracisz przyjemności. Jeżeli poród przebiegnie prawidłowo, nie martw się.

Na jakie pytanie odpowie nam ginekolog?

Pytanie do ginekologa, mogą być różnego rodzaju. Nie dotyczą one jedynie chorób i ciąży. Masz prawo pytać o seks i wszystkie rzeczy z nim związane. Doświadczony i odpowiedzialny lekarz odpowie ci na wszystko i nie będzie cię oceniał. Jeżeli czujesz, że może stać się inaczej – spróbuj zapisać się do kogoś innego. 

pytania do ginekologa
pixabay.com

ZOBACZ TEŻ:

 1. Chiny banują Kubusia Puchatka. Chodzi o podobieństwo do prezydenta
 2. Twój znak zodiaku mówi o tobie wszystko! Wiemy, od czego jesteś najbardziej uzależniony
 3. Wyłudzanie danych osobowych. Jak się przed tym chronić? Sprawdź!

źródło: cosmopolitan.pl