Kot porzucony przy drodze znalazł szczęśliwy dom. Jednak rodzina, która go przygarnęła, nie spodziewała się tak niezwykłej historii. Z wyglądu słodkie maleństwo przypominało zwykłego dachowca. Prawda okazała się jednak zupełnie inna! Dowiedz się, co przydarzyło się kociakowi i dlaczego dla wszystkich stał się ogromną niespodzianką!

Kiedy rodzina z Tajlandii zobaczyła bezbronnego zwierzaka, leżącego na środku drogi, bez większego zastanowienia postanowiła zabrać go ze sobą. Przekonani byli, że to maleńki kociak, który został rozdzielony od swojej mamy. Prawda jednak okazała się szokująca dla wszystkich!

Kot został odnaleziony na środku drogi

Gdy rodzina zauważyła zwierzaka bezzwłocznie zabrała go do swojego domu. Kiedy dokładnie mu się przyjrzeli, dostrzegli coś czego na pierwszy rzut oka nie zauważyli…

Kotek wcale nie przypominał zwykłego dachowca, z którymi do tej pory mieli do czynienia. Pyszczek wydawał im się nieco skrócony, a nosek jakby mocniej różowawy. Jego ciało w całości, pokryte było plamkami…

Wizyta u weterynarza rozwiała wszelkie wątpliwości…

Rodzina natychmiast udała się ze zwierzakiem do pobliskiego Wildlife Friends Foundation Thailand. Miała to być klasyczna, rutynowa wizyta, określająca czy zdrowiu kociaka nic nie zagraża.

Podczas badania dowiedzieli się prawdy, która całkowicie ich zszokowała. Ich wcześniejsze przypuszczenia dotyczące pochodzenia kotka się potwierdziły. Zwierzak bez dwóch zdań ma niewiele wspólnego z normalnym futrzakiem.

Porzucone maleństwo okazało się niezwykle rzadkim kotem

Weterynarz jednoznacznie stwierdził, że zwierzak jest niezwykle rzadkim kotem cętkowanym! Co więcej, to gatunek zagrożony wyginięciem. Maleństwo po wizycie u weterynarza powoli dochodzi do siebie, Staje się coraz silniejszym i radośniejszym zwierzakiem. 

Kociakowi zostało wybrane już nawet imię. Będzie nazywał się… Simba! Wstępnie oszacowano, że gdy dorośnie jego waga może sięgać nawet 11 kg!

Kot cętkowany: Co to za rasa?

Jeśli jesteście ciekawi, co charakteryzuje takiego kota to chętnie odpowiemy! U kociaków tych na ciele nieprzypadkowo widzimy liczne, mniejsze i większe plamki. Krótki ogonek zdobią ciemne pierścienie. 

Koty cętkowane są dość spore, ponieważ mają ok. 75 cm i ważą ok. 8 kg. Zwierzaki te są urodzonymi pływakami, nie bez przyczyny też ryby i skorupiaki to ich ulubione przysmaki!

Najbardziej aktywny staje się nocą, to właśnie wtedy ma największą ochotę na psoty i podróże.

Pozostaje nam życzyć kotkowi szybkiego powrotu do zdrowia, rodzinie, która go przygarnęła, składamy pokłony za tak piękny czyn!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kot
www.kochamyzwierzaki.pl

Kotek po odnalezieniu był naprawdę maleńki! Z powodzeniem mieścił się w jednej ręce!

Kot
www.kochamyzwierzaki.pl

Nie po raz pierwszy życie pokazuje, że karma naprawdę wraca! Rodzina, która przygarnęła kotka dostała w zamian zwierzaka o rzadkim pochodzeniu!

Kot
www.kochamyzwierzaki.pl

Tak wygląda dorosły kot cętkowany! Nas jego wygląd zachwyca!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kocia mama „pomaga” swojemu dziecku wejść do pudełka. Wideo obejrzało już 15 mln osób!
  2. Kobieta zobaczyła, że kierowca wyrzuca coś z samochodu. Myślała, że to śmieci, prawda była jednak dużo gorsza
  3. Strażacy znaleźli kota w płonącym mieszkaniu. Nie dawał oznak życia
  4. Nikt nie chciał dotknąć i pomóc choremu kotu. Pewna kobieta postanowiła go przytulić
  5. Mimika kota podbija internet! Robi dokładnie takie same miny, jak człowiek

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Poprzedni artykułLucyna Grobicka była legendarną pogodynką TVP i ulubienicą widzów. Nazywano ją „Mgiełka”
Następny artykułTrwa sprawa rozwodowa Agaty Kuleszy. W sądzie zeznawała jej siostra i Katarzyna Nosowska
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.