Wszystkich Świętych zbliża się coraz większymi krokami. 1 listopada duża część Polaków wracam do domów rodzinnych, by odwiedzić swoich zmarłych najbliższych, czy w tym roku będzie to niemożliwe? Wiceminister zdrowia zabrał głos, mówi o wielkim niebezpieczeństwie i obostrzeniach, które planuje rząd.

Wszystkich świętych to dla wielu Polaków także czas podróży. Wiceminister Zdrowia podczas wywiadu z Polskim Radiem powiedział, że bardzo się obawia, że to przysłuży się transmisji koronawirusa na cały kraj. W związku z tym zostaną podjęte konkretne kroki.

Wszystkich Świętych 2020 – czy będą obostrzenia?

Z dnia na dzień obserwujemy pogarszającą się sytuację epidemiczną w kraju. Z obawą więc obserwujemy zapobiegawcze działania rządu, które mają na celu zmniejszenie transmisji koronawirusa, martwiąc się o zaostrzenie kolejnych obostrzeń. Dziś możemy być pewni, że 1 listopada Ministerstwo podejmie konkretne kroki.

W rozmowie z Polskim Radiem Waldemar Kraska poinformował, że obawia się tego święta i jest pewien, że zostaną podjęte w tej sprawie jakieś decyzje:

– Myślę, że wydamy zalecenia na ten okres Wszystkich Świętych, abyśmy w tym roku jednak ograniczyli te nasze wyjazdy, bo na pewno będzie to stwarzało duże niebezpieczeństwo. Jest duże niebezpieczeństwo, że będziemy roznosić, niestety, koronawirusa po całym kraju.

Według słów ministra, dokładne informacje na temat obostrzeń dotyczących 1 listopada zostanie ogłoszonych w na dwa tygodnie przed świętem. 

  1. Ministerstwo zdrowia opublikowało dwie godziny temu ważny komunikat. Każdy powinien go przeczytać
  2. Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na ulice
  3. TVP podjęło drastyczną decyzję. Zawadzka nie wraca do „Pytania na śniadanie”, zastąpi ją dziennikarka TVP Info

W szpitalach jest coraz więcej pacjentów z COVID-19

Waldemar Kraska zaznaczył także, że w szpitalach znajduje się coraz więcej pacjentów z koronawirusem. Ponieważ sytuacja się dynamicznie zmienia, ministerstwo opracowało nową szpitalną strategię. Zmianie ulegnie przebieg przyjęcia i leczenia pacjenta z koronawirusem. Ministerstwo chce uniknąć przepełnienia szpitali i ułatwienia lekarzom odróżnienia COVID-u 19 od jesiennej grypy czy przeziębienia.

Zbliżające się święto zmarłych może znacznie przyczynić się do transmisji wirusa. Na czym więc będą polegać obostrzenia, które zostaną ogłoszone za dwa tygodnie? Polacy z niecierpliwością będą czekać na decyzje rządu. Za dwa tygodnie ma wejść w życie także zaostrzenie reżimu sanitarnego z żółtych i czerwonych strefach. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że obawia się dużej transmisji koronawirusa z powodu licznych wyjazdów Polaków na 1 listopada. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niszczycielski żywioł właśnie uderzył. Łamie drzewa, ludzie uciekają w popłochu, śmiertelne niebezpieczeństwo
  2. Polski prezydent ma koronawirusa. Wiemy, jak się czuje. Wirus przybiera na sile
  3. 5-letnia dziewczynka miała nagle problem z mówieniem i chodzeniem. Mama zauważyła w jej włosach czerwoną krostę
  4. Która konewka może zmieścić więcej wody? Odpowiedź na zagadkę zna tylko 4% z nas
  5. Marcin Daniec kończy dziś 63 lata, czego mu życzycie? Pamiętacie jeszcze polskiego kabareciarza, uwielbiały go miliony Polaków
  6. Masz w domu żeliwną maszynkę do mięsa? Jesteś prawdziwym szczęściarzem

Źródło: tvn24.pl

 

Poprzedni artykułTVP podjęło drastyczną decyzję. Zawadzka nie wraca do „Pytania na śniadanie”, zastąpi ją dziennikarka TVP Info
Następny artykułMagda Gessler: „Nigdy nie miałam kaca, ale wiem, jak go wyleczyć”. Wierzycie gwieździe?
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl