Wszystkich Świętych 2020: czy cmentarze ponownie zostaną zamknięte tak jak w czasie świąt Wielkanocy? Wielu Polaków coraz częściej z dużym niepokojem zadaje sobie to pytanie, ponieważ chcieliby w to wyjątkowe święto odwiedzić swoich groby swoich najbliższych. Rzecznik rządu spieszy z odpowiedzią, jego słowa nie pozostawiają złudzeń.

Wielu naszych rodaków obawia się decyzji rządu w sprawie zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Władze w Polsce ostrzegają w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną. Zamkną cmentarze?

Wszystkich Świętych 2020: słowa rzecznika rządu

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie sytuacja epidemiologiczna w kraju uległa pogorszeniu. Każdego kolejnego dnia da się usłyszeć o ponad 1000 przypadków zakażonych groźnym wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym rząd rozważa wprowadzenie kolejnych restrykcji. Czyżby jedną z nich miało być zamknięcie cmentarzy 1 listopada?

— W tej chwili w rządzie nie ma dyskusji nad tym, czy na przełomie października i listopada zamknąć cmentarze. Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały — powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, w poniedziałkowym programie Graffiti, jak cytuje jego słowa polsatnews.pl.

  1. Dzieci odwiedzają go i umierają, nie żyje już 80 osób. Niewiarygodne, co robi z nimi mężczyzna
  2. Uwaga, PKO BP ostrzega przed atakami hakerskimi. Pieniądze znikają z kont, wszyscy klienci poważnie zagrożeni
  3. Z ostatniej chwili: Wojciech nie żyje. „Wczoraj odszedł od nas wielki człowiek”

Piotr Müller o sytuacji epidemiologicznej w Polsce

Jak podaje dalej portal polsatnews.pl Piotr Müller dodawał, że rząd obecnie rozważa, żeby również w strefie zielonej obniżyć liczbę osób na weselach. Powiedział, że ma nadzieję, że w Polsce nie dojdzie do podobnej sytuacji, która miała miejsce m.in. we Francji czy w Hiszpanii. Na pytanie o słowa Mateusza Morawieckiego podczas kampanii wyborczej o tym, że wirus jest już w odwrocie, odpowiadał:

— Przede wszystkim pamiętajmy, że gdy pan premier Mateusz Morawiecki wypowiadał te słowa, w Polsce był bardzo niski stopień jeżeli chodzi o liczbę zachorowań dziennych. Faktycznie wtedy koronawirus był w odwrocie w Polsce — dodawał rzecznik w tym samym programie.

Wybieracie się na groby bliskich 1 listopada? Czy wolicie nie ryzykować i uczcić swoich zmarłych modlitwą w domach?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

wszystkich świętych
Fot. Jan Bielecki/East News

Rzecznik rządu apeluje o ostrożność na grobach podczas tegorocznego dnia Wszystkich Świętych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żona przekazała najgorsze wieści. Nie żyje aktor znany z największych hitów TVP, TVN i Polsatu
  2. Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowy
  3. Kazał żonie na jego oczach zrobić okropną rzecz. „Sprowokowała mnie, teraz nie mogę zapomnieć, jak mu na moich oczach”
  4. Wyrzucił żonę z domu i zamieszkał z sekretarką. Nie pomyślał nawet, że kobieta zemści się podobny sposób, istny koszmar
  5. Popularny kurort w czerwonej strefie. Potężne kary dla przechodniów za brak maseczki
  6. Gessler przeszła samą siebie. Niebywałe, co robi z ogórków kiszonych i do czego podaje

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułKolejne obostrzenia w Polsce? Jest stanowisko ministra zdrowia, wielu nie będzie zadowolonych
Następny artykułMedia przekazały niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje uwielbiany aktor, został zamordowany
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl