Wszystkich Świętych dla już za kilka tygodni. Tymczasem w Polsce wciąż przybywa przypadków zakażeń, a rząd zapowiada wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Czy w obliczu pandemii koronawirusa 1 listopada cmentarze zostaną zamknięte, a czas zadumy będziemy musieli spędzić daleko od grobów bliskich osób? Jest komunikat kościoła.

Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały – zapewniał jeszcze niedawno rzecznik rządu. Czy jednak z powodu epidemii koronawirusa w Polsce cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych? Kościół zabrał głos w sprawie.

Wszystkich Świętych a koronawirus w Polsce

Czy cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych? Wirtualna Polska postanowiła poruszyć ten temat w rozmowie z rzecznikiem prasowym archidiecezji warszawskiej. Jest odpowiedź kościoła.

– Wbrew pozorom, nie na decyzję władz kościelnych powinniśmy w tym wypadku czekać, lecz władz administracyjnych. Pierwszego i drugiego listopada ludzie gromadzą się na cmentarzach zarówno komunalnych, jak i wyznaniowych, od rana do wieczora, a zorganizowane nabożeństwo i wspólna modlitwa na cmentarzu to zaledwie kilka kwadransów – powiedział ksiądz Przemysław Śliwiński.

Kościół nie ma możliwości zamknąć cmentarzy, a jeżeli już, taką decyzję mogliby podjąć jedynie administratorzy cmentarzy parafialnych, a nie komunalnych, których jest więcej – dodał.

Jak potwierdzili w rozmowie z wiadomosci.wp.pl rzecznicy prasowi kurii krakowskiej i radomskiej, o wprowadzeniu ewentualnych ograniczeń mogą decydować zarządcy cmentarzy.

  1. Pojawia się na naszej skórze. Daje sygnał, że jesteśmy zarażeni koronawirusem
  2. Mieszkający w domach zapłacą po 900 złotych, w mieszkaniach po 700 złotych. Nowa opłata ma być nie do obejścia
  3. Uwaga: Już jutro rozlegnie się alarmowy sygnał ostrzegawczy, sytuacja jest bardzo poważna. Zawyją wszystkie syreny

Czy cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych?

Na łamach portalu, w sprawie Wszystkich Świętych i zamknięcia cmentarzy, wypowiedział się również Jarosław Rybarczyk z biura komunikacji Ministerstwa Zdrowia. Jak zapewnił, sytuacja sanitarno-epidemiologiczna i dynamika przyrostu zachorowań jest pod ciągłą obserwacją resortu. 

Jednak jest zbyt wcześnie, żeby już wydawać zalecenia na dzień Wszystkich Świętych – wyjaśnił Jarosław Rybarczyk.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

wszystkich świętych
Fot. Jan Bielecki/East News

Czy cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych? Ksiądz Przemysław Śliwiński tłumaczy, że kościoły na mają możliwości zamknięcia cmentarzy, Jarosław Rybarczyk zapowiada, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by wydawać zalecenia na 1 listopada.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ministerstwo właśnie zabrało głos. Chodzi o zamknięcie wszystkich szkół, wiadomość dociera do kolejnych Polaków
  2. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
  3. Reżyser „Złotopolskich” ujawnił ostatnie SMS-y od Przybylskiej. Nigdy ich nie skasował, aż ciężko powstrzymać łzy
  4. Pilne: Polski polityk nie żyje. Zmagał się z ciężką chorobą
  5. Pilnie zamykają szkoły, uczniowie zamknięci w domach. Fatalne wiadomości z polskiego miasta
  6. Używasz jej do pieczenia? Grozi ci wielkie
  7. Ostatni dzwonek na najpyszniejsze przetwory pod słońcem. Jeden dodatek wynosi smak na kolejny poziom

źródło: wiadomosci.wp.pl

 

Poprzedni artykułNajwiększe mity w pielęgnacji włosów
Następny artykułWiadomo, jak zginął Maciek Aleksiuk. Jest nagranie tragedii
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.