Wszystkich Świętych z nałożonymi restrykcjami. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wyjaśnił, jak w tym roku będą wyglądać obchody 1 listopada. Czy możemy wejść na cmentarz? Ile osób może być z nami, czy trzeba mieć obowiązkowe maseczki? 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował na przeprowadzonej w środę konferencji prasowej w Warszawie, że padł kolejny rekord zarażeń koronawirusem. Dodał również, jak będą wyglądać tegoroczne obchody Wszystkich Świętych. W niektórych miejscach pojawią się zmiany.

Wszystkich Świętych. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zabrał głos

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz wypowiedział się na temat nadchodzącego Święta Zmarłych. Zaznaczył, że na cmentarzach obowiązuje nakaz dystansu w strefie zielonej:

– Nie ma takich planów, byśmy wprowadzili zakaz poruszania się na 1 listopada. Przypomnę, że na cmentarzach obowiązuje nakaz dystansu w strefie zielonej – mówi Wojciech Andrusiewicz.

Następie dodał, że ludzie, którzy nie mogą zachowywać większego odstępu niż półtora metra od siebie, muszą zakładać maseczki:

– Jeśli nie możemy zachować dystansu półtora metra między osobami, wtedy zakładamy maseczkę – dodaje rzecznik.

W kolejnej części wypowiedzi Wojciech Andrusiewicz opowiedział, jak sytuacja będzie wyglądać w regionach objętych żółtymi i czerwonymi strefami. Jak się okazuje, od soboty na cmentarzach będzie tam obowiązywać nakaz noszenia maseczek:

–  Mówię od soboty, ponieważ żółta strefa od soboty będzie tą, w której obowiązuje nakaz noszenia maseczki – mówi Wojciech Andrusiewicz.

 1. „Godzina policyjna” w restauracjach i barach, spotkania ograniczone do 10 osób. Ogromne zmiany Berlinie
 2. Ciężko uwierzyć, pracownicy sanepidu urządzili sobie pielgrzymkę na Jasną Górę. Internauci nie mają litości
 3. Piotr: ”Uważam, że każdy facet powinien mieć kochankę. Gdy żona nam się nudzi, możemy się zabawić i dalej udawać dobrego męża”

Co powinni wiedzieć Polacy o tegorocznym Święcie Zmarłych?

Rzecznikowi Ministerstwa Zdrowia nie umknęła także sytuacja dotycząca procesji i mszy świętych 1 listopada. Zaznaczył, że wówczas każda osoba, bez wyjątku ma obowiązek noszenia maseczki:

– Przy sprawowaniu kultu religijnego na cmentarzu […], w związku z mszami czy procesjami, każda osoba w nich uczestnicząca ma obowiązek zasłonić twarz bez względu na to, w jakiej strefie się znajduje – mówi Rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Zatem co Polacy powinni wiedzieć przede wszystkim?

 1. Cmentarze znajdują się w strefie zielonej. Maseczka obowiązuje tylko w przypadku, kiedy nie może być zachowany dystans półtorametrowy,
 2. Od najbliższej soboty w żółtych i czerwonych strefach będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek na cmentarzach,
 3. Procesje i msze święte podczas Wszystkich Świętych będą wiązać się z koniecznością noszenia maseczek.

W środę przekazano informację o 3003 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, co stanowi dotychczasowy rekord.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Decyzja ministerstwa zapadła nagle. Wiemy o co chodzi, Polacy dowiedzą się dopiero jutro
 2. TVN poinformował o skandalu na pokładzie samolotu. Polski aktor wstrzymał lot, interweniowały służby. Ręce opadają
 3. Czy na cmentarzu trzeba mieć maseczkę? Stanowcza odpowiedź ministra, dotyczy całej Polski
 4. Dagmara Kaźmierska jest już po ślubie? Pokazała zdjęcie z mężczyzną. ”Obrączka na palcu jest”
 5. Pilne: Wielkie zmiany w całej Polsce. „Trzeci poziom” w szpitalach jest kwestią dni
 6. Niebywałe delicje, najlepsza surówka z buraków, którą zrobisz w 5 minut. Domownicy oniemieją z zachwytu

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poprzedni artykułJacek Borkowski ujawnił: „Jestem gejem”. Aktor „Klanu” był trzykrotnie żonaty
Następny artykułWszystko stanie się w ciągu 2 tygodni. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie informuje wszystkich obywateli Polski
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl